Przewodnik turystyczny po HiszpaniiZabytki naturalne i historyczne w Hiszpanii → Lanzarote: co zobaczyć na wyspie, gdzie się znajduje i jak się dostać, wycieczki, kuchnia wyspy, zakupy i inne przydatne informacje dla chętnych do odwiedzenia

Lanzarote: co zobaczyć na wyspie, gdzie się znajduje i jak się dostać, wycieczki, kuchnia wyspy, zakupy i inne przydatne informacje dla chętnych do odwiedzenia

W tym artykule opowiem ci, co przyciąga mnie na wyspie Lanzarote i czy warto tam jechać, oraz podzielę się informacjami na temat sposobów dotarcia na wyspę z Półwyspu Iberyjskiego i z innych Wysp Kanaryjskich.

Ponadto opowiem o moich wrażeniach z wycieczek, plaż, atrakcji turystycznych, lokalnej kuchni i zakupów na wyspie Lanzarote.

Spis treści

Wyspa Lanzarote: co przyciąga turystów i czy warto tu jechać

Lanzarote to wyspa lawy, kraterów i wulkanów — Isla del Fuego (Wyspa Ognia), jak nazywają ją Hiszpanie. Unikalny, piękny «marsjański» krajobraz powstał dzięki częstym erupcjom na wyspie.

Ostatnie duże wyrzuty lawy miały miejsce tutaj w XVIII i XIX wieku poprzedniego tysiąclecia. Lanzarote jest najbliżej położoną do Afryki spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich — zaledwie 115 kilometrów.

Nazwa wyspy pochodzi od nazwiska genueńskiego żeglarza Lancelotto Mallocello, który po raz pierwszy znalazł się tutaj w 1312 roku.

Wyspa Lanzarote

Lanzarote — wyspa ognistych gór

Charakterystycznymi cechami Lanzarote są wulkaniczne krajobrazy, ponad 300 kraterów o czarnym, różowym i fioletowym kolorze, a także charakterystyczne pola i winnice z dziwnymi, powtarzającymi się okrągłymi kształtami.

Żyzna warstwa gleby na wyspie znajduje się pod grubą warstwą popiołu, dlatego mieszkańcy wyspy zasadzą winnice i inne rośliny w głębokich dołach, otaczając je pierścieniami z odłamków zastygłej lawy.

W 1993 roku cała wyspa Lanzarote została uznana przez UNESCO za rezerwat przyrody. Na jej terenie zabronione jest budowanie wielopiętrowych budynków, a wszystkie budowle muszą odpowiadać surowym zasadom tradycyjnego stylu wyspy pod względem wystroju i kolorystyki.

Jak dostać się na wyspę Lanzarote

Na wyspę Lanzarote można dostać się tylko dwoma sposobami — promem lub samolotem. Jeśli podróżujesz między wyspami, to lepiej wybrać prom, a jeśli planujesz zatrzymać się tylko na jednej wyspie, to lepiej skorzystać z samolotu. Niżej opiszę bardziej szczegółowo te sposoby transportu.

Jak dostać się na wyspę z Hiszpanii kontynentalnej

Na wyspę Lanzarote z kontynentalnej Hiszpanii można dotrzeć bezpośrednim lotem z Madrytu, Barcelony, Malagi, Santiago, Bilbao, Asturii i Sewilli. Na Lanzarote z półwyspu latają następujące linie lotnicze: Vueling, Iberia, Air Europe i Ryanair. Lot z Malagi na Lanzarote i z powrotem można znaleźć za 60 euro.

Bilety lotnicze wewnętrzne w Hiszpanii polecam szukać na tej stronie

Na wyspę Lanzarote z kontynentu można również, dostać się drogą morską. Regularne połączenie promowe zostało uruchomione z miasta Kadyks. Taka podróż kosztuje od 80 euro w jedną stronę i zajmuje 27 godzin.

Jak dostać się na wyspę Lanzarote z innych wysp Kanaryjskich

Między Wyspami Kanaryjskimi istnieje dobra komunikacja promowa. Trzy główne firmy zajmują się przewozem promowym między wyspami: Fred Olsen, Naviera Armas i Trasmediterranea.

Na Lanzarote najłatwiej dostać się promem z wyspy Fuerteventura. Promy kursują z miasteczka Corralejo 6 razy dziennie. Koszt podróży — od 19 euro. Czas podróży — 25 minut.

Może się przydać: sprawdź hotele na wyspie Lanzarote pod tym linkiem

Co zobaczyć na wyspie Lanzarote

Wyspa Lanzarote jest pełna miejsc, które nie pozostawią cię obojętnym. Miejsca z rzeźbami, kolorami i innymi cechami wyspy są tak niepowtarzalne, że nie zobaczysz ich nigdzie indziej na świecie.

Natura, wioski, zabytki, plaże, kultura, kuchnia — Lanzarote ma wszystko, abyś spędził na niej najbardziej niezapomniane dni. Ponadto, tutaj panuje bardzo przyjemny klimat przez cały rok.

 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii: 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Popularne plaże

Linia brzegowa Lanzarote o długości 250 km obejmuje zaledwie 30 km plaż piaskowych. W przeciwieństwie do większości plaż na Wyspach Kanaryjskich, na Lanzarote nie ma dużych, rozległych plaż. Wiele plaż to małe zamknięte zatoczki z białym sztucznym piaskiem.

Główna plaża (Playa Grande) wyspy wraz z plażą de las Pocillos (Playa de Los Pocillos) i plażą Guasimeta (Guacimeta), dla nudystów, znajdują się wzdłuż głównej strefy turystycznej wyspy — Puerto del Carmen. Długość każdej plaży wynosi około 1000 metrów.

Plaża Las Cucharas — tej plaży na północnym wschodzie wyspy przyznano najwyższą kategorię — niebieską flagę. Długość plaży wynosi 650 metrów, wzdłuż których znajdują się różne restauracje i kawiarnie. Piaszczysta plaża Las Cucharas jest idealna nie tylko do opalania. Możesz przejść szkolenie windsurfingowe i wybrać się na podwodne wyprawy do pobliskich wraków statków.

Plaże Punta Papagayo — jedne z najwspanialszych, małych plaż na wyspie, zagubione w małych, malowniczych zatoczkach na południu Lanzarote.

Park Narodowy Timanfaya: wulkaniczne krajobrazy i gejzery

Dziś pozostałości zastygłej lawy i ślady ostatniego dużego wybuchu wulkanów — to główna cecha Lanzarote. Znajdujące się na północnym zachodzie stały się centrum parku narodowego, utworzonego w 1974 roku.

Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote

Park Narodowy Timanfaya

Obszar parku jest zamknięty dla samochodów, można poruszać się tylko specjalnym autobusem po specjalnie wytyczonej trasie przez lawę.

W centrum parku turyści mogą zobaczyć specjalną piec, na którym przygotowywane są potrawy, dzięki gorączce wulkanu, a także obszar lawy, gdzie temperatura jest na tyle wysoka, że słoma płonie, ledwo dotykając ziemi.

Zamek San Jose: historyczna forteca i muzeum

Zamek został zbudowany na wschodzie Arrecife, na wysokim bazaltowym występie w 1779 roku, aby chronić główny port wyspy. Fort jest wyposażony w zwodzony most, fasada złożona jest z prostokątnych, obrobionych kamieni.

Małe wieżyczki na rogach odpowiadają duchowi całej architektury Lanzarote. Z dachu zamku rozciąga się widok na port Lanzarote. W zamku znajduje się muzeum sztuki nowoczesnej, założone w 1976 roku z inicjatywy Césara Manriqua — znanego mieszkańca Lanzarote. Artysta zgromadził w muzeum dużą kolekcję abstrakcyjnego malarstwa i rzeźby z lat 50-70.

Zamek San Jose na Lanzarote

Zamek San Jose, zbudowany z obrobionych kamieni

Ogród LagOmar: posiadłość w stylu architekta Césara Manrique

Lagomar to unikalny kompleks mieszkalny w miejscowości Nazaret na wyspie Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich. Nazaret znajduje się około dwóch kilometrów na południe od stolicy gminy Teguise i około dziewięciu kilometrów na północ od stolicy wyspy Arrecife.

Ogród Lagomar na Lanzarote
Ogród Lagomar na Lanzarote

Wspaniałe dzieło sztuki, stworzone przez naturę z topiącej się lawy i ulepszone przez człowieka

Po wejściu do domu-muzeum ukazuje się nam uroczy widok: turkusowo-zielony staw wewnętrzny, otoczony wysokimi piaskowymi skałami, kręte ścieżki, schody i tunele, prowadzące do jaskiń, w których znajdują się różne pomieszczenia do wypoczynku i codziennego użytku.

Wszystko to zostało mistrzowsko wkomponowane w dawny kamieniołom. Nazwa «LagOmar» odnosi się do aktora Omara Sharifa, który był właścicielem tego domu marzeń przez kilka godzin, a następnie stracił go, grając w karty.

Ogród Lagomar na Lanzarote

W tej sali odbywają się wieczory z DJ-em i muzyką na żywo

Muzeum jest otwarte codziennie od 10:00 do 18:00.

Oprócz domu mieszkalnego na terenie muzeum znajduje się restauracja, bar, mały labirynt, naturalne jaskinie, małe sztuczne jezioro, sklep z aloesem i sklep z pamiątkami.

Ogród Lagomar na Lanzarote
Ogród Lagomar na Lanzarote
Ogród Lagomar na Lanzarote

Kuchnia, łazienka i sypialnia w posiadłości Lagomar

Jaskinia Jameos del Agua

Na północy wyspy Lanzarote znajduje się kompleks jaskiń Jameos del Agua — miejsce, gdzie natura spotyka się z sztuką.

Jameos del Agua na Lanzarote

Kamień przy wejściu do kompleksu jaskiń

Wiele lat temu, gdy wulkan Corona nie spoczywał tak spokojnie, jak dzisiaj, a gwałtownie wybuchał, lawa spływająca schładzała się wodą morską, krzepnąc w dziwaczne formy.

Z biegiem czasu w tej ogromnej rurze powstały pustki. W wyniku tej wielowiekowej działalności natury na wyspie Lanzarote powstało jedno z najbardziej niezwykłych centrów przyrodniczo-kulturowych na planecie.

W czasach wielkich odkryć geograficznych, podbojów nowych terytoriów i handlu niewolnikami, tunel służył jako schronienie dla miejscowych mieszkańców, którzy ukrywali się przed chciwymi do cudzych bogactw konkwistadorami lub piratami, odwiedzającymi wyspę pod różnymi flagami.

Centrum sztuki i kultury Jameos del Agua dzieli się na dwie główne części: Jameo Chico (Mała pustka) i Jameo Grande (Duża pustka). Każda część oferuje odwiedzającym coś wyjątkowego.

Jameos del Agua na Lanzarote
Jameos del Agua na Lanzarote

Jameo Chico (pierwsze zdjęcie) i Jameo Grande (drugie zdjęcie)

Ponadto, nie można przegapić pięknego, śnieżnobiałego laguny, a ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o powstawaniu jaskiń lawowych i wulkanach ogólnie, mogą odwiedzić muzeum centrum naukowego — «Dom Wulkanów» (Casa de los Volcanes). Od 1987 roku w samym centrum prowadzone są ważne prace naukowe i edukacyjne z zakresu wulkanologii.

Muzeum centrum naukowego - "Dom Wulkanów" (Casa de los Volcanes) na Lanzarote

Muzeum centrum naukowego — «Dom Wulkanów»

Ogród kaktusów

Ogród kaktusów znajduje się w miejscowości Guatiza w gminie Teguise. Przy wejściu do parku znajduje się ogromny, luksusowy kaktus wykonany osobiście przez Césara Manrique.

To nie jest żywa roślina, a metalowy makieta, ale wygląda bardzo realistycznie. Przestrzeń parku jest ukryta za murem z surowego kamienia. Za masywnymi bramami ozdobionymi kowanych metalem, zaczyna się podwójna klatka schodowa, prowadząca w dół. Z niej rozchodzą się kręte ścieżki i przejścia.

Ogród kaktusów na Lanzarote

Ogromny sztuczny kaktus — dzieło Césara Manrique

Na Lanzarote rośnie wiele gatunków kaktusów. Zieloną opuncję hoduje się tutaj na plantacjach w celu pozyskania kochanilu. Manrique wybrał najrzadsze i najbardziej nietypowe gatunki sukulentów do realizacji swojego projektu.

Zostały tu zebrane kaktusy z całego świata: zielone i wielobarwne, gładkie, kolczaste i puszyste, miniaturowe i gigantyczne. Łącznie rośnie tutaj 1100 gatunków, ponad 7200 okazów.

Koncepcja ogrodu została zaczerpnięta z pomysłu eleganckich japońskich ogrodów. Aby udekorować przestrzeń, autor wykorzystał różnorodne techniki architektury, rzeźby i malarstwa.

Ogród kaktusów na Lanzarote
Ogród kaktusów na Lanzarote
Ogród kaktusów na Lanzarote

Oto niektóre z wielu kaktusów, które widziałem w ogrodzie

Na terenie ogrodu działa kawiarnia-tapas i sklep. Wszystkie budynki i elementy projektowe — nawet kosze na śmieci i wskaźniki toaletowe — są wykonane w jednolitym, nieformalnym stylu.

Park kaktusów jest czynny codziennie, od 10:00 do 17:45. Cena biletu wstępu: dorośli — 5,5 euro; dzieci (7-12 lat) — 2,75 euro.

Ogród kaktusów na Lanzarote

Widok z punktu widokowego obok młyna

Jaskinia Cueva de los Verdes

Prawdziwa perła wyspy. Jaskinia powstała w wyniku ruchu lawy wulkanicznej, która wydostała się do morza około pięć tysięcy lat temu.

Przez długi czas była wykorzystywana jako schronienie przez piratów. To największa jaskinia lawowa na świecie — rozciąga się na 6 kilometrów. Niektóre z jej sal osiągają 24 metry szerokości i 15 metrów wysokości.

Na mojej stronie jest artykuł dla tych, którzy planują odwiedzić jaskinię Cueva de los Verdes, polecam poświęcić na nią 10 minut czasu.

Punkt widokowy Mirador del Rio

Punkt widokowy Mirador del Rio znajduje się na wysokości około 475 metrów nad poziomem morza na przylądku Bateria del Rio, w najbardziej północnej części wyspy Lanzarote.

Punkt widokowy został stworzony w 1974 roku przez tego samego artystę, Césara Manrique, i odzwierciedla jego styl i podejście do życia. To dzieło Manrique, podobnie jak jego inne dzieła, doskonale komponuje się z otaczającym krajobrazem.

Punkt widokowy został zbudowany na naturalnej platformie, utworzonej kiedyś przez lawę. Oprócz terenu, gdzie miłośnicy malowniczych krajobrazów mogą swobodnie spacerować, znajduje się tutaj także kawiarnia, umiejscowiona w wydrążeniu skały, oraz sklep z pamiątkami.

Od strony wyspy punkt widokowy jest oddzielony kamiennymi wałami, które całkowicie zasłaniają go przed obcymi spojrzeniami z lądu i morza. Dlatego, Mirador del Rio to miejsce, z którego kiedyś obserwowano tajne desanty wroga. Tutaj kanał BBC nakręcił kilka popularnych programów telewizyjnych.

Kompleks Mirador del Rio jest czynny codziennie, od 10:00 do 17:45. Cena biletu wstępu: dorośli — 4,5 euro; dzieci (7-12 lat) — 2,25 euro.

Wycieczki na wyspie Lanzarote

Odkryj tajemnice wulkanów, delektując się spacerem po podziemnym ogrodzie i odwiedź słynny Mirador del Rio, podczas tej jednodniowej wycieczki po Lanzarote z przewodnikiem, w tym transferem.

Po podróży na pickupie udaj się najpierw, do wulkanicznej jaskini Cueva de los Verdes (bilety wstępu wliczone). Następnie, odwiedź jaskinie lawowe Jameos del Agua (również, bilety wstępu wliczone).

Podziwiaj wulkaniczną jaskinię, którą Cesar Manrique zamienił w tajemniczy ogród. Zobacz krystalicznie czyste laguny i białe kraby. Dowiedz się o wszystkich atrakcjach, które odwiedzasz, od lokalnego przewodnika. A następnie, rozkoszuj się ekscytującym widokiem na wyspę La Graciosa ze skał.

Odkryj różnorodne krajobrazy Lanzarote podczas jednodniowej wycieczki autokarowej po wyspie i porównaj północ i południe. Podczas transferu z hotelu udasz się do Playa Blanca, Arrecife, Puerto del Carmen lub Costa Teguise i udasz się do Parku Narodowego Timanfaya, aby zobaczyć księżycowe krajobrazy, ukształtowane przez erupcje w XVIII wieku.

Podążaj szlakiem wulkanów, kierując się na południe i przekraczając obszar, graniczący z Timanfayą i chronionym krajobrazem La Geria. Zatrzymaj się w El Golfo, znanym ze swojego malowniczego zielonego jeziora.

Odwiedź stolicę Teguise i podziwiaj widoki z Penas del Chache z najwyższego punktu Lanzarote. Zrób zdjęcia północno-wschodniego wybrzeża i Arii, gdzie znajduje się Dolina Tysiąca Palm.

Spędź dzień na wycieczce po Lanzarote. Zobacz wioskę Yaiza na skraju wulkanu, gdzie będziesz mógł podziwiać wulkaniczny krater gór Timanfaya (Park Narodowy Timanfaya).

Obejrzyj Lago Verde, zielone jezioro pośrodku czarnego piaskowego plaża El Golfo, a także zatokę z tufu i lawy nietypowych kolorów i dziwacznych kształtów.

Następnie, udaj się autobusem w kierunku Parku Narodowego Timanfaya. Tutaj będziesz miał okazję na krótką przejażdżkę na wielbłądzie i zobaczyć urocze zwierzęta.

Może się przydać: zobacz wszystkie wycieczki po wyspie Lanzarote pod tym linkiem

Kuchnia wyspy Lanzarote

Lokalna kuchnia wyróżnia się obfitością prostych i sycących dań. W zasadzie, wszystkie narodowe przysmaki oferowane gościom w lokalnych restauracjach bardziej przypominają prosty posiłek niż wyrafinowane restauracyjne delikatesy.

Głównymi narodowymi potrawami, oferowanymi tutaj w restauracjach są sezonowe warzywa, gotowane ziemniaki, mięsne zupy, owoce morza i oczywiście niewyszukane desery owocowe. Jednak, wszystko to cieszy się ogromną popularnością wśród gości wyspy i pozostawia u nich bardzo pozytywne wrażenie.

Najbardziej powszechnym daniem, bez którego właściwie nie obywa się żaden posiłek, jest tutaj gotowany ziemniak. Jest on zupełnie inny niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni zazwyczaj, w domu, ponieważ lokalne ziemniaki są uprawiane wysoko w górach, a następnie przygotowywane według specjalnego przepisu.

Jedzenie na wyspie Lanzarote

Gotowane ziemniaki są tutaj przygotowywane według specjalnego przepisu

Restauracje na wyspie Lanzarote

Jedną z najlepszych restauracji na wyspie jest „La Carmencita del Puerto”, która znajduje się niedaleko wybrzeża Puerto del Carmen. Podawane są tutaj popularne dania, zarówno śródziemnomorskiej, jak i klasycznej kuchni hiszpańskiej.

Jednak, do przygotowania tych dań głównie używane są lokalne produkty. W menu można znaleźć, zarówno dania rybne, mięsne, jak i ogromny wybór sałatek warzywnych.

Dlatego, restauracja doskonale nadaje się także dla zwolenników wegetarianizmu. Goście najczęściej zamawiają tutaj proste lody z czekoladą, jako deser.

Dosłownie, niedaleko wspomnianej restauracji znajduje się również, dość znana na kurorcie, restauracja „Palace of India”, która zachwyca wszystkich swoich gości nie tylko bogatym menu, ale także zaskakującym tematycznym wystrojem.

Faktycznie, przypomina ona luksusowy indyjski pałac, i to właśnie w tej restauracji można spróbować prawdziwego curry. Przyprawy do przygotowania najpopularniejszych dań w tej restauracji są sprowadzane z Indii, co sprawia, że ich smak jest mniej więcej taki sam jak w ojczyźnie indyjskich słoni.

Jeśli tęsknisz za kuchnią azjatycką, warto odwiedzić restaurację „Asia Delicious”, gdzie jest ona prezentowana w klasycznym formacie. Będzie to interesujące dla wszystkich podróżników, którzy od dawna marzyli spróbować jakichś popularnych dań z kuchni japońskiej, tajskiej i chińskiej.

Goście, którzy nie wyobrażają sobie posiłku bez sushi i sashimi, również polubią to miejsce. Gotuje się tu doskonałą kaczkę po pekińsku, zupy z makaronem i oryginalne dania z ryżu. Ponadto, jest tu bardzo godny wybór deserów w stylu wschodnim.

Włoską restaurację „Daniele pizza” można odwiedzić na kurorcie Playa Honda. W zasadzie, restauracja ta pozycjonuje się głównie jako pizzeria. Jednak, oprócz samej pizzy w różnych wariantach, serwuje się tu także inne popularne dania włoskiej kuchni.

W szczególności, goście uwielbiają tutaj makaron z owocami morza, ale poza tym można tu spróbować sałatek i włoskich deserów.

W miasteczku Tias można zajrzeć do restauracji śródziemnomorskiej kuchni o nazwie „La Cabana”. Wszystkie dania wyróżniają się bardzo efektownym wykończeniem i podaniem.

Jeśli chcesz spróbować jakichś interesujących dań rybnych, a także świeżej sałatki, koniecznie zajrzyj tutaj. W tej restauracji wszystkim gościom proponuje się bogatą kartę win, dzięki czemu będziesz mógł dobrać odpowiedni napój do dowolnego dania.

Na wyspie działa również, znany bar „Logan’s”, który znajduje się w Costa Teguise. Jest on w pełni stylizowany na klasyczną brytyjską tawernę, gdzie można spróbować różnych rodzajów piwa i wina, a także oryginalne przekąski w prawdziwie brytyjskim wydaniu.

Zakupy na wyspie Lanzarote

Po pierwsze, na wyspie Lanzarote warto odwiedzić rynek o nazwie „Teguise Market”, który uważany jest za jeden z największych i najbardziej interesujących.

Można powiedzieć, że to nie tylko zwykły rynek, ponieważ na jego terenie znajduje się wiele warsztatów rzemieślniczych, gdzie rzemieślnicy wytwarzają na własne oczy swoje unikalne wyroby.

Można tu nabyć doskonałe rzeczy z naturalnej skóry, popularne pamiątki, piękną biżuterię ręcznie wykonaną, odzież w stylu narodowym i stroje plażowe.

Na tym rynku można zobaczyć szeroki wybór odzieży, gdzie można kupić zarówno klasyczną odzież w europejskim stylu, jak i bardzo urocze elementy garderoby, wykonane w lokalnych warsztatach. Ponadto, na terenie rynku często występują uliczni artyści i odbywają się różnorodne wydarzenia rozrywkowe.

W Puerto del Carmen znajduje się największe centrum handlowe na wyspie „Biosfera Plaza”. Znajduje się tam wiele butików z odzieżą i obuwiem na każdy gust, duże sklepy z kosmetykami i perfumami.

Na parterze znajduje się duży supermarket, gdzie sprzedawane są produkty w bardzo korzystnych cenach. Ponadto, to centrum handlowe doskonale nadaje się także dla rodzin, ponieważ znajduje się tam strefa zabaw dla dzieci oraz wiele restauracji i kawiarni.

Niedaleko znajduje się kolejny, dość interesujący kompleks handlowy „ESENNIA”, który znajduje się, bezpośrednio w porcie. Znajdziesz tam jeden z największych sklepów na wyspie „Mango”, a także piękną strefę kosmetyczną, gdzie można nabyć organiczną kosmetykę, produkowaną w Hiszpanii. 

Ponadto, w tym centrum handlowym znajdują się salony jubilerskie, produkty pamiątkowe i pawilony z zegarami.

Jeśli wypoczywasz na kurorcie Playa Honda, warto zajrzeć do centrum handlowego „Deiland”, które przyciąga wielu oszczędnych turystów supermarketem na parterze z bogatym wyborem niedrogich produktów spożywczych.

Ponadto, znajdują się tam klasyczne sklepy odzieżowe oraz kilka pawilonów z designerskimi akcesoriami, gdzie można znaleźć interesujące ekskluzywne dodatki i stroje. Po zakupach goście centrum handlowego mogą zagrać w kręgle lub odpocząć w kawiarni.

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

PRZYDATNE USŁUGI W JĘZYKU POLSKIM, Z KTÓRYCH REGULARNIE KORZYSTAM PODCZAS MOICH PODRÓŻY

 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii 12go
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)

O AUTORZE

Dobrze widzieć Cię na mojej stronie!

Mam nadzieję, że informacje, którymi się tu dzielę, przydadzą się Wam, bo uwielbiam nie tylko podróżować, ale także dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami.

Wład Rozhkov

marketingowiec, podróżnik

WAKACJE, TURYSTYKA, INFORMACJA