Punkt widokowy Mirador del Rio: jak się tam dostać, cena biletów, godziny otwarcia, czy warto odwiedzić, co można zobaczyć w pobliżu

W artykule szczegółowo opiszę punkt widokowy Mirador del Rio (na wyspie Lanzarote), w tym informacje o godzinach otwarcia i cenach biletów, inne przydatne informacje dotyczące wizyty (opcje dojazdu, wycieczki i inne atrakcje, dostępne w pobliżu).

Spis treści

Punkt widokowy Mirador del Rio: czy warto go odwiedzić?

Najbardziej na północny punkt wyspy Lanzarote — przylądek Bateria del Rio — wieńczy konstrukcja w kształcie dziobu statku, tnącego wody Atlantyku. To Mirador del Rio — najlepszy punkt widokowy na Lanzarote.

Z niego rozciągają się widoki na góry wyspy Lanzarote, plaże, bezkresny ocean i pustynne wyspy archipelagu Chinijo.

Widok na Mirador-del-Rio na Lanzarote

Podjeżdżając do Mirador del Rio, wiedziałem już, że nie jadę tam na darmo

Wyspa, położona najbliżej przylądka, nazywa się La Graciosa. Od Lanzarote oddzielona jest wąskim kanałem El Rio. Na wyspie znajduje się osada Caleta del Sebo, kilka ekskluzywnych willi, port dla rekreacyjnych i rybackich łodzi.

Architektoniczny kompleks Mirador del Rio znajduje się na szczycie skał Risco de Famara. Wieża widokowa, wbudowana w skałę i harmonijnie wpisana w krajobraz, uważana jest za najbardziej znaczące dzieło słynnego Césara Manrique.

Punkt widokowy Mirador-del-Rio
Punkt widokowy Mirador-del-Rio
Punkt widokowy Mirador-del-Rio

Widok z punktu widokowego był oszałamiający, przez długi czas nie mogłem uwierzyć, że widzę to na własne oczy

Wieża została zbudowana w 1973 roku. Oprócz samego Manrique, w projekcie uczestniczyli Eduardo Caseres i Jesus Soto. Konstrukcję wzniesiono w miejscu, gdzie w XIX wieku znajdowała się bateria artyleryjska Batería del Río. Obserwacyjny punkt wojskowy był tutaj także w czasie II wojny światowej. Po wojnie postanowiono przekształcić strategiczny obiekt w kompleks turystyczny.

 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii: 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Godziny otwarcia i ceny biletów na Mirador del Rio

Kompleks Mirador del Río jest czynny codziennie, od 10:00 do 17:45.

Cena biletu wstępu: dorośli — 4,5 euro; dzieci (7-12 lat) — 2,25 euro.

Inne przydatne informacje, dotyczące wizyty w Mirador del Rio:

 • Adres: Carretera de Ye, S/N, 35541 Haría, Las Palmas.
 • Współrzędne GPS: 29.213853, -13.481118.
 • Numer telefonu: (+34) 928-526-548.

Jak dotrzeć do Mirador del Rio

Można dotrzeć do jednej z najlepszych atrakcji na Lanzarote samochodem lub w ramach wycieczki grupowej.

Jeśli wybierasz się samochodem, musisz dojechać do drogi LZ-202, która zaczyna się w miejscowości Ye lub Hoya de la Pila. Pozostała droga wynosi około 2 kilometrów. Obok kompleksu znajduje się parking, więc nie trzeba się martwić, gdzie zostawić samochód.

Dla tych, którzy zastanawiają się, czy podróżować po Hiszpanii własnym środkiem transportu, na mojej stronie jest artykuł o tym, jak wynająć samochód w Hiszpanii.

Parking w Mirador-del-Rio na Lanzarote

Parking na terenie wyglądał na dość niewielki, ale w dniu mojej wizyty było tam niewiele osób

Wycieczki po Mirador del Rio

Lanzarote: Timanfaya, Cueva-Verdes, Jameos i Mirador del Rio — od 69 euro za osobę

Wycieczka po rajskiej wyspie Kanaryjskiej, łącząca w sobie fascynujące połączenie natury i przygody. W programie — odwiedzenie czterech różnych atrakcji, aby jak najlepiej poznać Lanzarote, w tym punkt widokowy Mirador del Rio.

Północna Lanzarote: jaskinia Jameos-del-Agua i punkt widokowy Mirador del Rio — od 62 euro za osobę

Odkryj tajemnice wulkanicznych gór, delektując się spacerem po podziemnym ogrodzie i poczuj się jak na skrzydłach na słynnym punkcie widokowym Mirador del Rio, podczas jednodniowej wycieczki po Lanzarote, w towarzystwie doświadczonego przewodnika (wycieczka obejmuje przejazd tam i z powrotem).

Może się przydać: Sprawdź wszystkie dostępne wycieczki z wizytą w Mirador del Rio pod tym linkiem

Co znajduje się w Mirador del Rio

Wieża, na której znajduje się punkt widokowy, została zbudowana nie na tradycyjnym fundamencie, lecz na dwóch kopułowatych konstrukcjach, zintegrowanych w skale. Konstrukcja opiera się na masywnej naturalnej platformie, utworzonej przez lawę wulkaniczną. Od strony wyspy budynek jest całkowicie ukryty za kamiennym wałem.

Jak już wspomniałem, przy wejściu do Mirador del Rio znajduje się duży okrągły parking. Na placu zainstalowano emblemat kompleksu — metalową konstrukcję o dziwacznej formie, umocowaną na kamiennej górce.

Emblemat Mirador-del-Rio na Lanzarote
Emblemat Mirador-del-Rio na Lanzarote

Emblematy w takim stylu widzę już nie po raz pierwszy na tej wyspie

Wewnątrz skały na trzech poziomach znajdują się pomieszczenia, połączone korytarzami i spiralnymi schodami. Wszystkie wnętrza są urządzone w czystej białej kolorystyce. Z tych pomieszczeń można bezpośrednio, przejść na tarasy widokowe.

Kawiarnia w Mirador-del-Rio, Lanzarote
Kawiarnia w Mirador-del-Rio, Lanzarote
Kawiarnia w Mirador-del-Rio, Lanzarote
Kawiarnia w Mirador-del-Rio, Lanzarote

Kawiarnia w Mirador del Rio doskonale łączy sztuczne konstrukcje z naturalnym pięknem. Kawiarnia w skale wygląda tak, jakby była częścią tej skały od samego początku

Na placu znajduje się kilka zadaszonych i odkrytych tarasów, z których można zrobić niesamowite zdjęcia. Za niewielką opłatą można skorzystać z lunety. W wieży znajduje się restauracja z panoramicznym szklanym oknem, z którego również, można podziwiać krajobraz. Najpiękniejsze widoki są tutaj w słoneczną pogodę.

Nie warto wchodzić na wieżę w czasie mgły lub niskich chmur: platforma znajdująca się na wysokości 475 m nad poziomem morza może być otoczona niskimi «wiszącymi» chmurami, co ograniczy widoczność.

Co jeszcze warto odwiedzić w okolicach Mirador del Rio

Wyspa Lanzarote to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na ziemi. Zachwyca fantastycznymi krajobrazami pochodzenia wulkanicznego. Zmiana zastygłej lawy i wulkanicznych stożków o różnych kolorach tworzy unikalne widowisko — «księżycowe krajobrazy».

To rezerwatowa wyspa — duża część jej obszaru jest chroniona. Dlatego, można tu znaleźć wiele różnych, w tym naturalnych, atrakcji, na każdy gust. Poniżej przedstawiam listę niektórych z nich, które można odwiedzić w ciągu jednego dnia wraz z wizytą w Mirador del Rio, jeśli podróżujesz po wyspie wynajętym samochodem. Nawiasem mówiąc, na tej stronie znajduje się osobny, świetny artykuł na temat niuansów wynajmu samochodu w Hiszpanii — polecam go przeczytać.

Dom-muzeum Césara Manrique w Arii

Jedna z najbardziej imponujących atrakcji architektonicznych Lanzarote — dom-muzeum Césara Manrique (Haria — Casa Museo de César Manrique). To jedno z najbardziej niezwykłych budynków, jakie można sobie wyobrazić.

W projekcie domu słynny artysta, architekt i rzeźbiarz zademonstrował swój talent harmonijnego łączenia piękna natury z elementami sztucznymi. W tym domu César Manrique spędził swoje ostatnie lata, a po jego śmierci stał się centrum kulturalnym.

Dom składa się z dwóch poziomów: podziemnego i naziemnego. Niektóre pomieszczenia znajdują się w naturalnych jaskiniach. Na dolnym poziomie znajduje się piękny biały basen, otoczony roślinnością tropikalną.

Dom-muzeum Césara Manrique w Haria, na Lanzarote

Dom-muzeum Césara Manrique w Haria

Jaskinia Los Verdes (Cueva de los Verdes)

Cueva de los Verdes to perła wśród atrakcji przyrodniczych na Lanzarote. Ta wulkaniczna jaskinia była uważana za największą na świecie aż do lat 70. ubiegłego wieku.

Jaskinia powstała w wyniku erupcji wulkanu La Corona, która miała miejsce 5 tysięcy lat temu. Gorąca lawa wulkaniczna stopiła skały, tworząc tunel o długości 6,1 km.

Cueva de los Verdes ciągnie się od krateru wulkanu La Corona aż do wybrzeża oceanu. Maksymalna wysokość jaskini wynosi 15 metrów, a szerokość — 24 metry.

Może być przydatne: Sprawdź wszystkie dostępne wycieczki na Lanzarote z wizytą w Cueva de los Verdes pod tym linkiem

Jaskinia Los Verdes, Lanzarote

Jaskinia Los Verdes

Jaskinia Jameos del Agua

Jameos del Agua to część imponującego kompleksu jaskiń, znajdującego się w północnej części wyspy. Jameos del Agua to symbioza dzieła natury i ludzkiego talentu.

César Manrique zrealizował fantastyczny projekt, przekształcając naturalne środowisko w niezwykły kompleks przyrodniczo-kulturowy. Jaskinia ta składa się z dwóch naturalnych groty, połączonych otwartą galerią, w której znajduje się sztuczna laguna.

Schody, prowadzące do jaskiń, toną w egzotycznej roślinności. W małej grocie znajduje się naturalne podziemne jezioro, w którym żyją albinotyczne kraby. W dużej grocie znajduje się unikalna sala koncertowa i podziemna restauracja.

Może być przydatne: Sprawdź wszystkie dostępne wycieczki na Lanzarote z wizytą w Jameos del Agua pod tym linkiem

Jaskinia Jameos del Agua, Lanzarote

Jaskinia Jameos del Agua

Wioska Punta Mujeres

Punta Mujeres to niewielka rybacka wioska na północy Lanzarote, przyciągająca turystów autentyczną architekturą, spokojnym stylem życia i naturalnymi basenami.

W Punta Mujeres można spokojnie spacerować wąskimi uliczkami, podziwiając architekturę Wysp Kanaryjskich, odpocząć w jednej z tawern lub restauracji serwujących dania kuchni kanaryjskiej oraz popływać w wulkanicznych basenach.

Wioska Punta Mujeres, Lanzarote

Wioska Punta Mujeres

Punkt widokowy Mirador de Guinate

Mirador de Guinate to kolejny punkt widokowy na wyspie Lanzarote, położony na skałach Risco de Famara, na wysokości 500 metrów nad poziomem morza. Z punktu widokowego rozciąga się wspaniały widok na wyspę La Graciosa, a przy dobrej pogodzie można zobaczyć także bardziej oddalone wyspy Alegranza i Montana Clara. Najlepsze widoki z punktu widokowego Mirador de Guinate ukazują się w drugiej połowie dnia.

Mirador de Guinate na Lanzarote

Mirador de Guinate

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

PRZYDATNE USŁUGI W JĘZYKU POLSKIM, Z KTÓRYCH REGULARNIE KORZYSTAM PODCZAS MOICH PODRÓŻY

 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii 12go
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)

O AUTORZE

Dobrze widzieć Cię na mojej stronie!

Mam nadzieję, że informacje, którymi się tu dzielę, przydadzą się Wam, bo uwielbiam nie tylko podróżować, ale także dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami.

Wład Rozhkov

marketingowiec, podróżnik