Wyspa Gran Canaria: co zobaczyć, jak się tam dostać, transport publiczny, atrakcje, wycieczki, hotele i apartamenty

Wyspa Gran Canaria (Hiszpania) jest trzecią pod względem wielkości spośród Wysp Kanaryjskich, a mieszka tutaj prawie połowa całej mieszkańców archipelagu. Ta wyspa jest nazywana «kontynentem w miniaturze» ze względu na niezwykłe zróżnicowanie krajobrazów — od bujnie porośniętego roślinnością północy po górskie obszary w centralnej części i pustynny południe.

Z dużym zapałem można przenieść się tutaj w ciągu jednego dnia od słonecznych plaż do mglistych wybrzeży lub chłodnych szczytów górskich, poczując zmianę mikroklimatu. Wyspa zaskoczy Cię nie tylko pięknymi plażami wzdłuż wybrzeża oceanu, luksusowymi kurortami i różnorodnymi krajobrazami.

Równie imponujące są różnorodne atrakcje Gran Canarii — od zabytków archeologicznych i architektonicznych, przez obiekty religijne, niesamowite muzea, parki przyrodnicze, malownicze ogrody botaniczne po wiele innych.

Co warto zobaczyć na Gran Canarii? Co tu robić? Jak poruszać się po wyspie? Jak się tu dostać? Gdzie się zatrzymać? Na te i inne pytania popularne wśród turystów odpowiem w moim dzisiejszym artykule o tym cudownym miejscu.

Spis treści

Wyspa Gran Canaria to kontynent w miniaturze: co to za miejsce i dlaczego warto tu przyjechać

Gran Canaria jest najbardziej popularną wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich wśród turystów i zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości po Teneryfie i Fuerteventurze.

W dużych ośrodkach turystycznych istnieje rozwinięta infrastruktura z wieloma hotelami, sklepami, restauracjami, barami i atrakcjami, gdzie turyści przyjeżdżają na plażowanie i intensywne życie nocne.

Mniejsze kurorty specjalizują się w sportach wodnych, gdzie można uczestniczyć w morskich wycieczkach, uprawiać windsurfing, łowić ryby na otwartym oceanie, skakać ze spadochronem — ogólnie aktywnie się bawić. Prawdziwym klejnotem wyspy są słynne Wydmy Maspalomas (Dunas de Maspalomas), które przyciągają turystów z całego świata.

Najbardziej popularne miejsce na Gran Canarii to ogromna 8-kilometrowa plaża, którą dzielą trzy kurorty: San Agustin, Playa del Ingles i Maspalomas. Tutaj przez cały rok jest dużo turystów i bogaty wybór rozrywek, w tym spacery na wielbłądach po wydmach Maspalomas.

Mniejsze kurorty znajdują się na zachodnim wybrzeżu, w tym port rybacki Puerto de Mogan — gdzie znajdują się najlepsze restauracje rybne, oraz ustronne Playa de Guigui.

Nabrzeże Las Palmas, Gran Canaria

Przytulna promenada w Las Palmas

Gran Canaria to trzeci, pod względem wielkości wysp, archipelagu Wysp Kanaryjskich, o powierzchni 1560,1 km². Okrągła wyspa o średnicy około 50 km. Wszystkie wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich powstały w wyniku działalności wulkanicznej, a Gran Canaria nie jest wyjątkiem.

Wygasły wulkan Pico de las Nieves, znajdujący się w centralnej części wyspy, jest najwyższym punktem — 1949 m. Stolicą wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria (jest to także druga stolica Wysp Kanaryjskich).

Gran Canaria wyróżnia się bogatą florą i fauną, różnorodnością stref geograficznych i klimatycznych, co sprawia, że nazywana jest „kontynentem w miniaturze”. Górzysty krajobraz centralnej części wyspy przecinają suche wąwozy, prowadzące do wybrzeża. Ponieważ podczas silnych deszczy w wąwozach tworzą się silne strumienie wody, zamieszkane obszary doliny zazwyczaj są dobrze umocnione.

Ulice w Maspalomas, Gran Canaria

Ulice w Maspalomas

Klimat i pogoda na Gran Canarii: kiedy warto przyjechać na wyspę

Klimat Gran Canarii znacząco różni się między północną (wietrzną) i południową (zaciszną) częścią wyspy. Południowa Gran Canaria może pochwalić się łagodnym, słonecznym, ciepłym klimatem, dlatego większość kurortów znajduje się właśnie w tej części wyspy.

Z kolei na północy, zazwyczaj, wieją silne wiatry, a plaże bardziej nadają się do surfowania niż opalania i kąpieli. W środku wyspy znajdują się dość wysokie góry, które nie pozwalają północnym wiatrom przedostać się na południe wyspy.

Plażowe kurorty Gran Canarii są uważane za całoroczne, nawet zimą termometry rzadko spadają poniżej +20 stopni.

Opady na wyspie występują tylko w postaci krótkotrwałych deszczy, najczęściej na początku wiosny lub pod koniec jesieni. Lato na Gran Canarii jest prawie zawsze gorące, słoneczne, z minimalną ilością opadów.

Łagodna pogoda na Gran Canarii sprawia, że wyspa jest popularnym miejscem dla turystów, którzy chcą uciec od szarości i zimna zimy, ponieważ nawet zimą wyspa zachwyca swoimi kolorami, zielenią roślin śródziemnomorskich i błękitem oceanu.

Krajobrazy na Gran Canarii

Piękne krajobrazy naturalne na Gran Canarii

Jak dostać się na Gran Canarię

Podróż na Gran Canarię charakteryzuje się brakiem bezpośrednich lotów, co jest rekompensowane różnorodnymi lotami z przesiadkami. Tak więc, na przykład:

 1. Można dotrzeć na Gran Canarię z przesiadką na lotnisku w Madrycie lub na lotnisku Barcelonie, a także z przesiadką na sąsiedniej wyspie Teneryfie, gdzie latają bezpośrednie loty z różnych europejskich stolic. 
 2. Z Teneryfy można dostać się na Gran Canarię lokalnymi liniami lotniczymi lub promem. 

Następnie, więcej informacji o każdej opcji.

Loty z przesiadką w Barcelonie lub Madrycie są obsługiwane przez hiszpańskich przewoźników lotniczych Vueling lub Iberia. Czas trwania lotu zależy od czasu trwania samej przesiadki (do Madrytu lub Barcelony — 4,5-5 godzin + z Madrytu lub Barcelony na Gran Canarię — 2 godziny 50 minut). Harmonogram lotów można sprawdzić na różnych stronach, agregujących loty, takich jak WayAway i inne.

Na Gran Canarii znajduje się międzynarodowe lotnisko przybycia Aeropuerto de Gran Canaria, oddalone o 25 kilometrów od centrum administracyjnego wyspy — miasta Las Palmas de Gran Canaria i o 32 kilometry od słynnych wydm Maspalomas, uważanych za najbardziej znaną atrakcję przyrodniczą wyspy. Z lotniska można dostać się do kurortów na Gran Canarii autobusami, kursującymi do wszystkich głównych miejsc wypoczynku lub skorzystać z taksówki po przylocie.

Wygodnym sposobem dotarcia do wybranego hotelu jest wcześniejsza rezerwacja indywidualnego transferu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli przylatujesz na wyspę późnym wieczorem lub w nocy, lub jeśli masz dużo bagażu.

Indywidualny transfer można zarezerwować w serwisach międzynarodowych, takich jak Gettransfer i inne. Koszt takiej podróży zaczyna się od 35-40 euro w jedną stronę, w zależności od odległości do kurortu (podane są przybliżone ceny, dokładną cenę należy sprawdzić na stronach usługodawców).

Z Teneryfy na Gran Canarię

Bezpośrednie loty z różnych miast Europy na Teneryfę obsługiwane są przez różnych europejskich przewoźników. Z Teneryfy na Wyspę Kanaryjską Gran Canaria można polecieć lokalnymi liniami lotniczymi, a podróż zajmie zaledwie pół godziny.

Oprócz lotu, można dotrzeć na Gran Canarię z Teneryfy również promem, jednakże ten sposób jest uważany za bardziej czasochłonny.

Należy zauważyć, że port, do którego przypływają promy z Teneryfy, znajduje się na północy Gran Canarii, skąd można dostać się na przykład do Las Palmas i innych kurortów autobusem. Promową przeprawę obsługują firmy Fred Olsen Express i Naviera Armas.

Transport publiczny na Gran Canarii

Można poruszać się po Gran Canarii korzystając z publicznego transportu. Między głównymi miejscowościami kursują autobusy firmy Global. Na oficjalnej stronie można sprawdzić rozkład jazdy i ceny biletów do wybranych miejsc.

Na wyspie funkcjonuje ponad 100 tras transportu publicznego, co oznacza, że można dotrzeć nawet do najbardziej odległych obszarów Gran Canarii. Cena biletu zależy bezpośrednio od odległości.

Bilet można opłacić gotówką w autobusie w specjalnej maszynie na wejściu, lub jeśli planowane jest więcej podróży, można zakupić karnet.

Krajobraz w górach na Gran Canarii

Krajobraz w górach na Gran Canarii

Wynajem samochodów na Gran Canarii

Wynajem samochodów to popularna opcja na Gran Canarii, ponieważ zapewnia ona pewną swobodę poruszania się.

Najczęściej samochód wypożyczany jest bezpośrednio na lotnisku po przylocie. Jest to dość wygodne, ponieważ można w ten sposób jednocześnie rozwiązać problem transferu do hotelu. Ponadto, na lotnisku znajduje się najwięcej wypożyczalni samochodów, oferujących usługi wynajmu (około 13 biur). 

Jeśli chcesz wynająć samochód, można to zrobić również, w kurortach na wyspie, na przykład w Las Palmas dostępne są biura Orlando i Avis; w Bahia Feliz — Orlando; w Maspalomas — Orlando i Avis; w Playa del Ingles — Orlando, Europcar, Keddy.

Aby porównać oferty wypożyczalni samochodów na całej Gran Canarii, można skorzystać z specjalistycznych stron internetowych takich jak AutoEurope, DiscoverCars, Economybookings i innych podobnych, aby określić, gdzie ostatecznie warto wynająć samochód.

Aby wynająć samochód, konieczne jest posiadanie:

 • paszportu;
 • prawa jazdy;
 • bankowa karta kredytowa do opłacenia usługi blokowania depozytów.

Po podpisaniu umowy najczęściej proponuje się wykupienie ubezpieczenia (pełne lub częściowe, według preferencji).

W wypożyczalniach na Gran Canarii można wynająć samochody różnych klas:

 • mini;
 • ekonomiczne;
 • kompaktowe;
 • średniej wielkości;
 • rodzinne;
 • sportowe;
 • kombi;
 • vany;
 • terenowe;
 • kabriolety.

Samochody są dostępne zarówno z automatyczną, jak i manualną skrzynią biegów.

Poruszanie się po Gran Canarii samochodem jest ogólnie wygodne. Jakość dróg tutaj należy do jednych z najlepszych w Hiszpanii.

Maksymalna prędkość na autostradach wyspy wynosi 120 km/h, na drogach lokalnych — 100 km/h, w obszarze zabudowanym — 60 km/h.

Na wyspie znajdują się górskie serpentyny, dlatego bądźcie ostrożni i przestrzegajcie ograniczeń prędkości. Ogólnie obowiązujące zasady ruchu drogowego, znaki i oznakowanie są podobne do naszych.

Może się przydać: więcej informacji na temat wynajmu samochodu na wyspie Gran Canaria znajdziesz w moim obszernym artykule, który można przeczytać, klikając na ten link

Drogi na Gran Canarii

Wąskie drogi Gran Canarii

 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii: 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Atrakcje Gran Canarii: co warto zobaczyć na wyspie

Główną atrakcją Gran Canarii jest jej przyroda. Jednym z miejsc obowiązkowych do odwiedzenia są wydmy Maspalomas. Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia tych piaszczystych wydm, ale nie jest jasne, skąd pochodzi ogromna ilość białego piasku, naukowcy sugerują, że został on «nadmuchany» przez wiatry z Afryki, z pustyni Sahary. Wydmy są znane ze swoich pięknych zachodów słońca i spacerów na wielbłądach.

Kolejną naturalną atrakcją wyspy jest kaldery starożytnego wulkanu Bandama. Do jego krateru prowadzi kilka szlaków pieszych, a jego piękno można podziwiać z góry z punktu widokowego Pico de Bandama. Obok wulkanu znajduje się wioska garncarzy, gdzie można spacerować po historycznych uliczkach i kupić nietypowe rękodzieła.

W odległości 25 km od Maspalomas znajduje się Park Cocodrilo, który założyła rodzina Balser, początkowo zajmując się parą gadów, a następnie hodowla rozrosła się do pełnego parku. Obecnie mieszkają tu nie tylko krokodyle, ale także pytony, papugi, małpy, tygrysy syberyjskie i inne zwierzęta. W parku można obejrzeć pokaz «obiad krokodyli» lub samemu nakarmić drapieżniki.

Park Narodowy Dunas de Maspalomas

Narodowy Park Dunas de Maspalomas o powierzchni około 400 hektarów zasługuje na miano perełki Gran Canarii. Malownicze, statyczne i ruchome wydmy na wybrzeżu oceanu zostały uznane w latach 90. XX wieku za rezerwat przyrody, aby chronić tę przestrzeń przed szybko rosnącą siecią nadmorskich hoteli.

Najlepszy widok na wydmy Maspalomas otwiera się z dolnego poziomu Avenida Tirajana. Można przejść się po arkadach hotelu Riu Palace Maspalomas do werandy otoczonej ogrodem botanicznym, gdzie rosną różnorodne gatunki roślinności Wysp Kanaryjskich.

Adres: Natural Dune Reserve of Maspalomas, Hiszpania.

Może się przydać: wycieczki po Parku Narodowym Dunas de Maspalomas można zobaczyć i zarezerwować tutaj

Park Narodowy Dunas de Maspalomas na Gran Canarii

Pustynia w parku narodowym Dunas de Maspalomas

Park Cocodrilo

Park krokodyli (Cocodrilo Park) znajduje się w Aguimes. Jego krajobraz jest jak najbardziej zbliżony do naturalnych warunków.

Odkryj niezwykłe gatunki zwierząt w parku krokodyli Cocodrilo, który zapewni niezapomniane wrażenia Tobie i Twojej rodzinie. W tym ogrodzie, zoologicznym o powierzchni 22 000 m², znajduje się ponad 500 różnych zwierząt, w tym największa grupa aligatorów w Europie.

Wśród zwierząt, które można zobaczyć w parku, są surykatki, żółwie, jaszczurki, szopy, kilka ptaków, jelenie, tygrysy, świnie, karłowate kozy, lamy, małpy i szympansy. W kawiarence będą oferowane pyszne hot-dogi i orzeźwiające smoothie.

Może się przydać: tutaj można zarezerwować bilet wstępu do parku krokodyli

Krokodyl na ręce, Gran Canaria

Mały krokodyl, który mieści się w dłoni

Ogród Botaniczny Viera i Clavijo

Około 9 km na południowy zachód od Las Palmas, w okolicy wąwozu Guiniguada (obok wioski Tafira), znajduje się ogromny ogród botaniczny Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo – największy w Hiszpanii. Na jego obszarze o powierzchni 27 ha można podziwiać szeroką różnorodność flory Makaronezji, reprezentowanej na terenie Wysp Kanaryjskich. Wiele gatunków roślin jest już na skraju wyginięcia.

Obejmuje około 5000 gatunków roślin Archipelagu Kanaryjskiego. Znajduje się tutaj ogród kaktusów, wiele z nich zostało sprowadzonych na wyspę kilka wieków temu, kanaryjskie palmy, sosny, a także unikalny starożytny las laurowy.

Może się przydać: wycieczki z wizytą w ogrodzie botanicznym Viera i Clavijo można zobaczyć i zarezerwować tutaj

Ogród Botaniczny Viera i Clavijo na Gran Canarii
Ogród Botaniczny Viera i Clavijo na Gran Canarii

Roślinność w ogrodzie botanicznym Viera i Clavijo

Kaldera de Bandama

W odległości 6 km na południe od Tafira-Alta znajduje się imponujący wulkaniczny krater Caldera de Bandama – jeden z największych kopców wygasłych wulkanów na Gran Canarii. Jego głębokość wynosi 200 m, a średnica — 1000 m.

Aby zajrzeć do krateru, trzeba się wspiąć na szczyt po krętej drodze. Z wysokości 574 m n.p.m. można zobaczyć nie tylko krater, ale także okoliczne tereny, Las Palmas i bezkresny ocean. Aby przyjrzeć się płaskiej płycie krateru z unikalnym ekosystemem, można zejść ścieżką.

Podróż do krateru rozpoczyna się na drodze GC-802, gdzie oprócz innych budowli znajdziesz przytulną lokalną restaurację i winiarnię.

Może się przydać: wycieczki z wizytą w kraterze Kaldera de Bandama można zobaczyć i zarezerwować tutaj

Kaldera Bandamy, Gran Canaria

Widok z punktu widokowego do wnętrza krateru Kaldera de Bandama

Co robić na Gran Canarii: atrakcje na wyspie

Na wyspie znajdują się dyskoteki, sale koncertowe, kasyna, sale gimnastyczne, korty tenisowe, pola golfowe itp. Wszelkie zakupy, restauracje, bary, dyskoteki i inne atrakcje skupione są w centrach handlowych lub w ich pobliżu.

Obok Bahía Feliz i Playa del Águila znajduje się największa na Wyspach Kanaryjskich trasa kartingowa o długości 1650 m. Na tym samym terenie znajduje się Aeroklub Gran Canaria, gdzie można zarezerwować dziesięciominutowy lub półgodzinny lot helikopterem nad najpiękniejszymi miejscami wyspy, a jeśli ktoś zechce, skoczyć ze spadochronem.

W San Agustín znajduje się warieté oraz jedyne kasyno w Maspalomas — Casino Gran Canaria w hotelu Melia Tamarindos. Tutaj także znajduje się największe w Europie centrum talasoterapii — Talasoterapia Canarias.

Kurort Playa del Inglés przyciąga młodych turystów centrum Kasbah, gdzie skupiają się wszystkie popularne puby i dyskoteki Chic i Joy, a także centrum Cita z dyskoteką Pasha.

W okolicy Campo Internacional znajduje się centrum rozrywki Faro II, ogromne pole golfowe, park rozrywki Holiday World z rollercoasterami, diabelskim młynem i kręgielnią, park wodny Ocean Park. Obok znajduje się kolejny park wodny, równie pomysłowo nazwany Aqualand.

Dom Kolumba, Gran Canaria

Dom Kolumba na Gran Canarii to jeden z muzeów, które również, warto odwiedzić

Zorganizowane wycieczki na Gran Canarii

Jako rozrywkę i sposób spędzania czasu na wyspie można zarezerwować różne wycieczki zarówno wodne, jak i lądowe. Poniżej przedstawiam listę kilku bardzo interesujących atrakcji, które polecam odwiedzić podczas pobytu na Gran Canarii:

Wyspa Gran Canaria: rejs katamaranem z obserwacją delfinów i nurkowaniem podwodnym — od 37 euro od osoby

Wsiądź na katamaran w Puerto Rico na Gran Canarii i wyrusz w Atlantyk w poszukiwaniu delfinów i wielorybów. Podziwiaj malownicze wybrzeże Gran Canarii z perspektywy wody, skorzystaj z darmowych napojów bezalkoholowych i zanurz się w nurkowanie albo popłyń w oceanie.

Twój rejs rozpocznie się od wygodnego transferu z hotelu do portu w Puerto Rico, gdzie wsiądziesz na pokład swojego statku. Następnie, wyruszysz na badanie wód u wybrzeży Gran Canarii w poszukiwaniu delfinów, grindy, długopłetwych i innych zwierząt.

Obserwuj z pokładu lub przez szklane panele pod pokładem, nie spuszczając wzroku z tych wspaniałych istot i innych morskich mieszkańców. Następnie, przygotuj się na osobiste spotkanie z oceanem, gdy twój statek zakotwiczy w jednej z małych zatoczek na wybrzeżu.

Popływaj, zanurkuj albo zjeżdżaj na zjeżdżalni na pontonie. Jeśli wolisz nie zmoczyć się, po prostu odpręż się, delektując się widokiem i pijąc darmowy napój bezalkoholowy.

Spędź około 45 minut ciesząc się oceanem, zanim twój rejs zakończy się podróżą powrotną do portu. Twój autobus będzie czekał, aby zawieźć cię z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Zobacz więcej aktualnych wycieczek fakultatywnych w Hiszpanii na Getyourguide.pl

Puerto de Mogán: wycieczka łodzią podwodną — od 35 euro od osoby

Odkryj dno oceanu w Puerto de Mogán na pokładzie «Złotej Rekina» podczas nurkowania. Poznaj podwodny świat i obserwuj manewry podczas zanurzania i wypływania na ekranach, dostępnych dla każdego pasażera.

Zanurz się na głębokość 25 metrów bez zmiany ciśnienia. Podziwiaj niesamowite miejsca zamieszkania i ekosystemy Oceanu Atlantyckiego. Przemierzaj wraki statków i podziwiaj unikalne formacje podwodne.

Pod koniec trasy zostaniesz wysadzony w miejscu wyjazdu.

Zobacz więcej aktualnych wycieczek fakultatywnych w Hiszpanii na Getyourguide.pl

Wycieczka na wielbłądzie z przewodnikiem po piaszczystych wydmach w Maspalomas — od 15 euro od osoby

Przemierzaj wydmy Maspalomas na wielbłądzie i podziwiaj unikalne krajobrazy Gran Canarii. Skorzystaj z pomocy swoich przewodników-sahawari podczas 30-minutowej wycieczki.

Poczuj się jak odkrywca pustyni, jadąc na wielbłądzie przez wydmy Maspalomas, które wydają się nieskończone. Usiądziesz w wygodnym dwuosobowym siodle, więc nie będziesz musiał jechać na garbie.

Wycieczka na tych delikatnych gigantach trwa około 30 minut, a towarzyszyć będą ci przewodnicy saharaui. Skorzystaj z wyjątkowej okazji, by poznać pustynne krajobrazy Gran Canarii.

Zobacz więcej aktualnych wycieczek fakultatywnych w Hiszpanii na Getyourguide.pl

Gran Canaria: wycieczka po plantacji bananów z degustacją — od 12,50 euro od osoby

Odkryj wspaniały plon bananów na plantacji bananów i w muzeum Hacienda La ReKompensa na Gran Canarii. Doświadcz wycieczki po terenie z przewodnikiem, aby poznać historię farmy, spróbować plonu bananów oraz innych produktów, takich jak dżemy, soki i wina.

Rozpocznij zwiedzanie terenu Hacienda La ReKompensa, obejrzyj pola uprawne, na których rośnie ponad 7000 bananów, 150 drzew awokado i wiele innych drzew owocowych. Zbadaj wszystkie atrakcje na powierzchni ponad 56 000 metrów kwadratowych.

W Muzeum Bananów dowiedz się o metodach uprawy i historii produkcji bananów na Wyspach Kanaryjskich. Podziwiaj piękny widok z muzeum na ocean i pola uprawne wyspy.

Na koniec odwiedź Centrum Interpretacji i Sklep, znajdujące się w odrestaurowanym kanaryjskim domu z 1804 roku. Wypróbuj szeroki wybór lokalnych wyrobów rzemieślniczych zawierających kanaryjskie banany, takie jak dżemy, bananowa ajwa i wino bananowe, a także kosmetyki.

Zobacz więcej aktualnych wycieczek fakultatywnych w Hiszpanii na Getyourguide.pl

Maspalomas: bilet do parku Palmitos z pokazem delfinów i ptaków — od 35 euro od osoby

Odwiedź nowy delfinarium z widowiskowym pokazem, a także akwarium, dom motyli, niesamowite show drapieżnych ptaków, pokazy papug, serek, kajmanów i wiele innych.

W sekcji gadów znajdziesz smoka Komodo, należącego do pierwszego pokolenia wyhodowanego w niewoli w Europie, największego gatunku jaszczurek osiągającego 3 metry wysokości i ważącego około 90 kilogramów. W jeziorze Kajmanowym można spotkać kajmana okularowego, żółwie kalifornijskie i gigantycznego jaszczurka z Gran Canarii, żyjące w idealnej synchronizacji.

Wyspa naczelnych jest zdecydowanie obowiązkowym punktem odwiedzin. Spośród wielu gatunków, jakie znajdziesz w parku, najbardziej znane to lemury, wallabie, serek i talapojny.

Zobacz więcej aktualnych wycieczek fakultatywnych w Hiszpanii na Getyourguide.pl

Hotele na Gran Canarii: gdzie się zatrzymać

Gran Canaria ma szeroką bazę hotelową. Najbardziej rozwiniętymi kurortami pod względem infrastruktury hotelowej są:

 • Las Palmas de Gran Canaria;
 • Playa del Ingles;
 • Arinaga, Maspalomas;
 • Puerto Rico;
 • Agaete;
 • Puerto de Mogan;
 • San Agustin.

W tym miejscu można znaleźć hotele dla każdego gustu — we wszystkich kategoriach gwiazdek (od jednej do pięciu gwiazdek, a także hotele bez gwiazdek), z różnymi opcjami wyżywienia (w tym opcje — tylko śniadania, pełne wyżywienie, all inclusive), z różnorodnymi dodatkowymi udogodnieniami (sauna, basen, parking, restauracja na terenie, centrum fitness, strefa spa itp.).

Gran Canaria jest kurortem czynnym przez cały rok, dlatego nie ma tu pojęcia o wysokim lub niskim sezonie. W związku z tym ceny zakwaterowania w różnych porach roku nie różnią się znacząco.

Mimo że Gran Canaria uchodzi za ekskluzywny kurort, można tu znaleźć różnorodne opcje zakwaterowania, w tym również w przystępnych cenach. Najważniejsze w tym przypadku to szukać i rezerwować zakwaterowanie jak najwcześniej przed datą przyjazdu. W tym pomogą różne usługi rezerwacji hoteli, takie jak Hotellook i inne podobne.

Należy zauważyć, że hotele położone przy pierwszej linii brzegowej będą ogólnie droższe niż hotele oddalone od plaż. Wszystkie plaże Gran Canarii są publiczne, co oznacza, że nie ma tutaj prywatnych plażowych stref, należących do poszczególnych hoteli.

Może się przydać: sprawdź hotele na Gran Canarii tutaj

Apartamenty na Gran Canarii

Poza tradycyjnymi hotelami na Gran Canarii, dużej popularnością cieszą się wynajmowane apartamenty. Często taki rodzaj zakwaterowania jest nieco tańszy niż pokój w hotelu, dodatkowo oferuje bardziej swobodną atmosferę, brak indywidualnych zasad — dlatego apartamenty na Gran Canarii są tak poszukiwane.

Apartamenty można znaleźć na każdym kurorcie na wyspie. Mogą to być zarówno oddzielne apartamenty, jak i apart-hotele. Należy zauważyć, że w tego typu hotelach, zazwyczaj, nie ma zorganizowanego wyżywienia.

Najlepiej szukać odpowiednich opcji na tych samych serwisach co hotele.

Pamiętaj, że zakwaterowanie powinno być zarezerwowane przed przyjazdem na Gran Canarię, ponieważ mogą zażądać okazania rezerwacji nawet podczas kontroli paszportowej po przylocie.

Może się przydać: sprawdź apartamenty na Gran Canarii tutaj

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

PRZYDATNE USŁUGI W JĘZYKU POLSKIM, Z KTÓRYCH REGULARNIE KORZYSTAM PODCZAS MOICH PODRÓŻY

 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii 12go
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)

O AUTORZE

Dobrze widzieć Cię na mojej stronie!

Mam nadzieję, że informacje, którymi się tu dzielę, przydadzą się Wam, bo uwielbiam nie tylko podróżować, ale także dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami.

Wład Rozhkov

marketingowiec, podróżnik

WAKACJE, TURYSTYKA, INFORMACJA