Przewodnik turystyczny po HiszpaniiZabytki naturalne i historyczne w Hiszpanii → Segowia: atrakcje, zabytki, gdzie się znajduje i jak się tam dostać, dostępne wycieczki, gdzie zjeść, hotele w mieście

Segowia: atrakcje, zabytki, gdzie się znajduje i jak się tam dostać, dostępne wycieczki, gdzie zjeść, hotele w mieście

W tym artykule opowiem, czy warto jechać do Segowii, która znajduje się dość daleko zarówno od wybrzeża Morza Śródziemnego, jak i od atlantyckiego wybrzeża Hiszpanii.

Opowiem szczegółowo o zabytkach Segowii, które zasługują na uwagę. Podam również, szczegółowe informacje o tym, jak się tam dostać, abyś mógł zaplanować swoją podróż.

Równie przydatne będą sekcje o wycieczkach, świętach, lokalnej kuchni i restauracjach, pamiątkach, a także moje rekomendacje dotyczące wyboru miejsca zakwaterowania w Segowii.

Spis treści

Segowia: czy warto tu jechać i co ciekawego można zobaczyć

Segowia — starożytna kastylijska miejscowość, jedno z najstarszych w Hiszpanii: została założona jeszcze przez Rzymian w 90 r. p.n.e. Znajduje się ona na skalistym wzniesieniu, dlatego z wielu miejsc w mieście roztaczają się bardzo piękne widoki na góry i okolicę.

Segowia to niewielkie miasto, nawet jak na hiszpańskie standardy. Jednakże, koncentracja zabytków historycznych jest tu wyjątkowa — praktycznie cała starówka to jeden wielki muzeum pod gołym niebem.

Dlatego, nie dziwi, że od 1985 roku całe historyczne centrum Segowii zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miasto Segowia, Hiszpania

Historyczne centrum Segowii nocą

Jak dostać się do Segowii

Wśród sposobów dotarcia z Madrytu do Segowii przeważają autobusy i pociągi. Obie formy transportu kursują bezpośrednio, ale podróż autobusem będzie tańsza.

Ponadto, autobusy turystyczne dowożą podróżnych bezpośrednio do starego centrum miasta, podczas gdy dworzec kolejowy Segowii znajduje się dalej od zabytków, a do centrum trzeba dojechać miejskim autobusem.

Autobusy z Madrytu do Segowii kursują dwa razy na godzinę przez cały dzień. Czas podróży wynosi od 1 do 1,5 godziny, w zależności od pory dnia. Przewozy obsługuje lokalna firma autobusowa La Sepulvedana.

Jeśli chodzi o pociągi, również kursują one przez cały dzień, czas podróży jest krótszy — zaledwie pół godziny, a cena biletów zależy od godziny odjazdu. Pociągi odjeżdżają z dworca kolejowego Chamartín.

Można również, dotrzeć do Segowii z Madrytu samochodem, wynajętym na własną rękę. Wynajem samochodu w Madrycie jest popularną i stosunkowo niedrogą opcją wśród turystów.

Madryt i Segowia łączą autostrady nr A-6 i A-61, odległość wynosi 92 km, a czas podróży to około 1 godziny. Posiadając samochód, można odwiedzić inne miasteczka w okolicach Madrytu, na przykład słynne starożytne miasto Toledo czy barokową Salamankę.

Jeśli, podobnie jak ja, nie lubisz już polegać na transporcie publicznym i wolisz podróżować wynajętym samochodem, to na mojej stronie znajdziesz obszerny artykuł o wynajmie samochodów w Hiszpanii, w którym opisałem wszystkie niuanse tej usługi w kraju.

Położenie Segowii na mapie

Wycieczki po Segowii - najwygodniejszy sposób, aby poznać to miejsce

Odkryj miasto Segowia podczas spaceru z przewodnikiem, zaczynając od akweduktu. Podczas spaceru odkryjesz bogato zdobione historyczne budynki, takie jak Casa De Los Picos. Zobacz średniowieczny kościół San Martin — część starej dzielnicy żydowskiej.

Na głównym placu Plaza Mayor w Segowii możesz podziwiać z zewnątrz katedrę Segowii. Dowiedz się więcej o wielu zabytkach i budynkach, które zobaczysz, od doświadczonego przewodnika.

Zakończ wycieczkę, odkrywając Alkazar w Segowii ze swoim przewodnikiem. Poznaj historię tego pałacu, który był domem kilku znanych królów i królowych, w tym Izabeli I Kastylijskiej. Zwiedź jego sale i dowiedz się o historii zamku.

Odkryj wszystko, co Segowia ma do zaoferowania podczas wycieczki autobusowej. Dzięki 24-godzinnemu biletowi będziesz mógł odkryć to wspaniałe miasto we własnym tempie, odwiedzając wszystkie główne przystanki, w tym Casa Moneda, Estatua de Cándido, Santuario de la Fuencisla i Azoguejo.

W trakcie podróży odkryjesz Akwedukt Segowii — jeden z największych i najlepiej zachowanych akweduktów na świecie, mający ponad 2000 lat, a także wspaniały Alkazar Segowii. Po drodze odkryjesz wiele ukrytych klejnotów Segowii, w tym kawiarnie, butiki, ciche parki i ogrody.

Może się przydać: zobacz wszystkie wycieczki w Segowii pod tym linkiem

Atrakcje Segowii: co można zobaczyć

Segowia to miasto o bogatej historii i dziedzictwie kulturowym. Prawie przez całe centrum Segowii przebiega monumentalny rzymski Akwedukt.

To najbardziej znana atrakcja miasta, tutaj znajduje się również, twierdza-pałac Alkazar, którego historia splata się z historią średniowiecznej hiszpańskiej rodziny królewskiej. Był to dom królów i królowych. Ze względu na swoje bajecznie piękne wieże, wchodzi w skład najpiękniejszych zamków w Hiszpanii.

W tym mieście można również, zobaczyć wiele wysokich średniowiecznych romańskich kościołów, a także luksusowe pałace z epoki renesansu. Wszystko to znajduje się na szczycie skały, którą otaczają dwie doliny rzeczne.

Miasto Segowia

Panorama Segowii — to małe miasto może konkurować z każdym hiszpańskim miastem pod względem liczby zabytków

Akwedukt w Segowii: majestatyczne dziedzictwo Rzymian

To niesamowite dzieło uważane jest za jeden z największych rzymskich zabytków w Europie. Akwedukt jest prawdziwym symbolem Segowii. Poza miastem rozciąga się jeszcze 15 kilometrów tego Akweduktu. Do XVIII wieku dostarczał wodę do Segowii z rzeki Frio.

Budowla powstała w I wieku za panowania cesarza Domicjana. Co zadziwiające, kamienie w nim trzymają się głównie dzięki sile grawitacji, a nie użytej tu niewielkiej ilości spoiwa.

Można przejść się Akweduktem wzdłuż ulicy Almira, a następnie zejść z wzgórza na plac Azoguejo. W tym miejscu wygląda szczególnie pięknie na zdjęciach, ponieważ osiąga tu wysokość 28,5 metra.

Adres: Acueducto de Segovia, Plaza del Azoguejo, Segowia, Hiszpania.

Akwedukt w Segowii

Największy rzymski zabytek w Europie — Akwedukt w Segowii

Alkazar: niezdobyty pałac i twierdza z pięknym widokiem na miasto

Alkazar w Segowii to słynny pałac usytuowany wysoko na skale. Ma on rzymskie i mauretańskie pochodzenie, ale jego bajkowy renesans datowany jest na XVI wiek, w okresie panowania Filipa II.

W Alkazarze mieszkało wielu monarchów Kastylii. A w XV wieku ten pałac należał już do królowej Izabeli.

Podczas zwiedzania pałacu będziecie mogli zobaczyć Salę Tronową i Salę Królów, gdzie na suficie znajduje się pozłacany fryz, przedstawiający wszystkich władców Hiszpanii od VII wieku (kiedy panował Pelayo z Asturii) do XVI wieku (okres panowania Juana la Loca).

Za dodatkową opłatą odwiedzający mogą wspiąć się krętymi kamiennymi schodami na szczyt słynnej wieży Torre de Juan II, skąd rozciąga się wspaniały widok na Segowię, a także na góry Gwadarramy.

Adres: Alcázar of Segovia, Plaza Reina Victoria Eugenia, Segowia, Hiszpania.

Alcazar w Segowii

Ten zamek ma ogromną liczbę zabytkowych eksponatów — koniecznie trzeba go zobaczyć

 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii: 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Katedra w Segowii

W 1520 roku, podczas powstania comuneros, stara Katedra w Segowii została zniszczona. Nowa katedra została wzniesiona w dawnej żydowskiej dzielnicy, w pewnej odległości od Alcazaru, gdzie była w pełni bezpieczna.

Mimo że Katedra została zbudowana w epoce Odrodzenia, ta majestatyczna budowla została wykonana w starym gotyckim stylu, co sprawia, że jest jednym z najnowszych oryginalnych budynków gotyckich w Europie.

Jeśli znajdziesz się w tej katedrze, koniecznie odwiedź kaplice — tutaj można zobaczyć wiele obrazów, rzeźb i sarkofagów. Warto również, odwiedzić klasztor i muzeum, w którym znajdziesz obrazy artysty Pedro Berruguete (malarz epoki Odrodzenia z XV wieku).

Adres: Segovia Cathedral, Calle Marqués del Arco, Segowia, Hiszpania.

Katedra w Segowii

Nie wiem, jak wyglądała stara Katedra w Segowii przed zniszczeniem, ale teraz to budowla jest zachwycająca

Mury miejskie

Jak mogłeś już zauważyć, strome ukształtowanie terenu Segowii pozwalało mieszkańcom dobrze umocnić się i bronić przed atakami. Po tym, jak w 1088 roku chrześcijanie odzyskali miasto z rąk Maurów, król Alfons VI postanowił poprawić obronę miasta i zbudował mury miejskie.

Dziś, przy pomocy przewodnika, nadal możesz śledzić kontury tych trzykilometrowych murów. W murze znajduje się pięć bram. Istnieje także szereg domów, które również, były zaangażowane w obronę i dlatego posiadają umocnione mury i wieże.

Najlepiej zachowany fragment znajduje się na zachód od katedry, wokół bramy San Andrés. Z tego miejsca można wejść na fortyfikacje, skąd rozciąga się widok na dolinę Clamores i miejsce, gdzie kiedyś znajdował się żydowski nekropol.

Adres: Puerta de San Andrés, Plaza Socorro, Segowia, Hiszpania.

Mury miejskie w Segowii

Oczywiście, to nie jest mur chiński, ale z pewnością nie ustępuje mu

Muzeum Segowii

Aby jeszcze bliżej poznać bogatą historię miasta Segowia, koniecznie odwiedź Muzeum Casa de Sol — jedno z umocnionych budynków w murach miejskich. W muzeum prezentowanych jest ponad 1500 eksponatów, które obejmują kilka tysięcy lat.

Tutaj można zobaczyć rzymskie mozaiki, religijne rzeźby, obrazy z epoki Odrodzenia i monety z wszystkich epok. Jednym z najwcześniejszych i fascynujących eksponatów są dwa rzeźbione iberyjskie dziki, które mają 2500 lat.

W XIX wieku hiszpańskie klasztory zostały zlikwidowane, a ich skarby i dzieła sztuki zostały skonfiskowane. Wiele eksponatów trafiło do muzeów, w tym piękny obraz «Ecce Homo», przypisywany włoskiemu mistrzowi epoki Odrodzenia, Ambrogio Bensonowi.

Adres: Museo de Segovia, Calle del Socorro, Segowia, Hiszpania.

Muzeum Segowii

Podobnie jak w Alkazarze, tutaj również, jest wiele eksponatów, więc nie będzie tu nudno

Klasztor El Parral

Ten klasztor z XV wieku znajduje się poza historycznym centrum Segowii, w malowniczym, odosobnionym miejscu, pośród wzgórz. Został założony przez Henryka IV i łączy w sobie dwa style architektoniczne: gotycki i renesansowy.

Główna kaplica tego klasztoru jest w stylu gotyckim, a wieżę zdobi ornament w stylu renesansowym. Wokół ołtarza znajdują się złożone z alabastru pomniki markizów z Vileny, którzy byli opiekunami klasztoru.

Ciekawostką kościoła jest gotyckie drzwi, prowadzące do zakrystii. Klasztor posiada cztery krużganki: główny krużganek, La Portería, La Hospedería i La Enfermería.

Adres: Monasterio Santa María del Parral, Calle Parral, Segowia, Hiszpania.

Klasztor El Parral w Segowii

El Parral — ten klasztor przypomina mi winiarnię, starożytną i interesującą

Dom Picos

Ten znaczący dom znajduje się przy ulicy Juan Bravo. Dom Picos (w skrócie, dom punktów) to renesansowa rezydencja z końca XV wieku, której fasada ozdobiona jest 617 piramidalnymi granitowymi punktami.

W swoim czasie budynek ten został zakupiony przez członka rady miejskiej Juana de la Hoz, dlatego nad wejściem i oknami domu wciąż można zobaczyć herb jego rodziny. Wewnątrz znajduje się sala wystawowa szkoły sztuk pięknych w Segowii, a także powinieneś koniecznie zobaczyć wspaniały dziedziniec, utrzymany w stylu renesansowym.

Adres: Casa De Los Picos, Calle Juan Bravo, Segowia, Hiszpania.

Dom Picos w Segowii

Nie bez powodu nazywa się Picos, krótkie szpice są praktycznie na całej fasadzie

Rezydencja wiejska La Granja

Ten pałac i jego ogrody znajdują się u podnóża gór Gwadarrama, około 10 kilometrów na południowy wschód od miasta. Został zbudowany w XVIII wieku przez króla Filipa V i służył jako letnia rezydencja.

Dla turystów otwarty jest cały kompleks, więc będziesz mógł zwiedzić każdy zakątek tego ogromnego terenu o powierzchni 1500 akrów. Szczególnie interesująca jest kolekcja gobelinów z XV i XVI wieku, niektóre z nich należały do królowej Izabeli.

Ogrody są utrzymane w formalnym stylu. Tutaj można podziwiać królewskie aleje, wzdłuż których rozmieszczone są starannie przycięte żywopłoty, kwietniki o geometrycznych kształtach, topiaria i 26 bogato zdobionych fontann.

Jeśli planujesz związać swoją podróż z obchodami święta św. Ferdynanda (30 maja) lub św. Ludwika (21 czerwca), to będziesz mógł czerpać maksymalną przyjemność z odwiedzenia tego miejsca, ponieważ są to jedyne dni w roku, kiedy wszystkie fontanny są uruchamiane jednocześnie.

Adres: Palau Reial de La Granja de San Ildefonso, Plaza España, San Ildefonso, Hiszpania.

Rezydencja La Granja w Segowii

Letnia rezydencja La Granja

Ulica Calle Real

To nawet nie ulica, a cały szereg ulic spacerowych, które wiją się przez starą część Segowii. Poprowadzą cię obok pałaców z XV i XVI wieku, kościołów i świeckich budynków, takich jak La Alhóndiga („groszowa giełda”), a także przez Dzielnicę Żydowską.

Rozciąga się od akweduktu do Alkazaru, dlatego jeśli masz mało czasu, spacer ulicą jest najlepszym sposobem na poznanie Segowii.

Podróż można rozpocząć od ulicy Cervantes, z placu Azoguejo, pod akweduktem, a stamtąd możesz przejść obok ulicznych artystów, lokalnych sklepów, barów i kawiarni.

Na ulicy Juan Bravo znajduje się pomnik tego samego buntownika, który w 1520 roku poprowadził powstanie komuneros w Segowii, za co w 1521 roku został ścięty.

Adres: Calle Real, Segowia, Hiszpania.

Ulica Calle-Real w Segowii

Ulica Calle-Real — można nazwać ją sercem Segowii

Mennica

Aby pokochać dawny królewski mennicę Segowii, nie trzeba być numizmatykiem. Została założona przez Filipa II i wydawała pieniądze od 1586 do 1869 roku.

To prawdopodobnie najstarszy obiekt przemysłowy w Hiszpanii — była to pierwsza mennica w Hiszpanii, która zaczęła produkować monety za pomocą walców.

Mennica wykorzystywała energię hydrauliczną rzeki Eresma — koło wodne działa do dzisiaj. Sam mechanizm hydrauliczny został wykonany w Austrii, a dopiero potem w całości wysłano go do Segowii.

Adres: Museo Real Casa de Moneda de Segovia, Calle la Moneda, Segowia, Hiszpania.

Mennica w Segowii

Lokalna mennica zawsze przyciąga wielu odwiedzających

Dzielnica żydowska

Ponieważ katoliccy mnisi wygnali Żydów z Hiszpanii ponad 500 lat temu, z niegdyś znanej żydowskiej społeczności w Segowii praktycznie nic nie pozostało.

Ulice wokół katedry faktycznie są ułożone według tego samego planu, co kiedyś. Jeśli wejdziesz do kościoła Corpus Christi, zobaczysz fragment jednej z dwóch synagog miasta.

Pod koniec XV wieku ten budynek stał się klasztorem, a jego pierwotne przeznaczenie przypominają tylko podwójne arkady wewnątrz.

Adres: Dzielnica żydowska, Segowia, Hiszpania.

Dzielnica żydowska w Segowii

Dzielnica żydowska w Segowii

Muzeum Gastronomiczne Segowii

Muzeum Gastronomiczne Segowii daje turystom możliwość spróbowania tradycyjnych produktów spożywczych i zapoznania się z rolnictwem tego regionu. W tym samym muzeum zgromadzono wiele eksponatów i naczyń z różnych okresów.

Znajduje się w starym domu, a w części muzeum zachowały się cechy jego rzymskiego pochodzenia. Wizyta w Muzeum Gastronomicznym to doskonała okazja do spróbowania lokalnych odmian serów i innych produktów, które podawane są w restauracjach Segowii.

Adres: Centro Gastronómico, Calle Daoiz, Segowia, Hiszpania.

Muzeum Gastronomiczne w Segowii

Dla odmiany można odwiedzić muzeum gastronomiczne z naczyniami

Muzeum Sztuki Współczesnej Estebana Vicente

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki abstrakcyjnej i współczesnej, zdecydowanie warto odwiedzić przekształcony pałac z XV wieku, który obecnie jest galerią dzieł hiszpańskiego artysty XX wieku, Estebana Vicente.

W muzeum prezentowana jest kolekcja 153 prac Vicente, obejmująca obrazy olejne, kolaże, rysunki i małe rzeźby. Duży nacisk kładziony jest na prace stworzone w okresie, gdy artysta mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych.

Adres: Museum of Contemporary Art Esteban Vicente, Plaza Bellas Artes, Segowia, Hiszpania.

Muzeum Sztuki Współczesnej Estebana Vicente w Segowii

Muzeum Estebana Vicente — zdecydowanie miejsce dla miłośników sztuki współczesnej

Święta w Segowii

Święto Świętego Fructosa (Festividad de San Frutos) obchodzone jest 25 października. Jest poświęcone świętemu patronowi Segowii. O godzinie dwunastej w katedrze rozbrzmiewają wiersze ku czci Świętego Fructosa, po czym święto przenosi się na Plaza Mayor.

Wieczorem, w przeddzień święta, mieszkańcy Segowii gromadzą się przy katedrze i obserwują rzeźbę Świętego na portalu świątyni.

Święto Dziewicy Fuensisla (Fiesta de la Virgen de la Fuencisla) obchodzone jest 25 września. Jest poświęcone opiekunce Segowii. Główne wydarzenia święta mają miejsce w ostatnią niedzielę miesiąca.

Około dwóch tygodni wcześniej posąg Dziewicy przenoszony jest z kaplicy do katedry. Tutaj, przez kolejne dziewięć dni, śpiewane są hymny, po czym Dziewica wraca «do domu». «Boska Dama» podróżuje nie sama.

W drodze do katedry i z powrotem towarzyszy jej eskorta dzielnych kadetów artylerzystów oraz orkiestra. Otóż, 24 września 1916 roku Dziewica Fuensisla otrzymała wysokie wojskowe stopnie: generała-kapitana artylerii.

Od tamtej pory trzyma w ręku oficerski laskę, a u jej stóp umieszczono odznakę najwyższych stopni wojskowych. W dniu powrotu Dziewica zatrzymuje się na Placu Azoguejo, gdzie ku jej czci wykonuje się hymn «Salve» (Uratuj) i tańczy hoty.

Kuchnia i restauracje Segowii

Kuchnia Segowii wyróżnia się bogatym zestawem naturalnych składników. Są one uprawiane i zbierane na okolicznych polach. Czego jeszcze trzeba, aby tworzyć prawdziwe arcydzieła kulinarnego? Z lokalnej pszenicy wypiekany jest pyszny chleb, a mleko w zręcznych rękach wiejskich zamienia się w wspaniały ser.

Delikatne jagnięcina lub mleczne prosię, pieczone w piecu — to gwóźdź programu prawie wszystkich restauracji Segowii. Ponadto, prowincja Segowia słynie ze swoich kiełbas i wędlin. W każdym gospodarstwie domowym używane są własne przepisy, a lokalna morcilla (krewetka) ma tysiąc odcieni smaku.

W górskich rzekach łowiona jest wspaniała pstrąg, którą szanują lokalni kucharze. Stół w Segowii jest bogaty nie tylko w mięso i ryby, ale także w sezonowe warzywa i owoce.

Desery Segowii są przygotowywane według przepisów prawdziwych smakoszy słodyczy — zakonnic w klasztorze. Szczególnie wielu fanów ma «ponche segoviano» z obfitym kremowym nadzieniem.

Ale są też inne «cudeńka»: rosquillas, soplillos, florones, hojuelas i inne. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli spróbujesz wszystkiego, to można świetnie obejść się bez obiadu i kolacji.

Prawdziwe «ponche segoviano» można kupić w sklepie Pasteleria El Alcazar (Plaza Mayor).

W prowincji Segowia produkowane są niezłe białe (Blancos de Nieva) i czerwone (Tintos de Valtiendas) wina.

Poniżej znajdują się niektóre dobre restauracje Segowii, które warto odwiedzić, jeśli to możliwe:

 • Meson Candido, Azoguejo, 5, — jedna z najbardziej znanych mesonów miasta;
 • Restaurante Jose Maria, Cronista Lecea, 11 (obok Plaza Mayor) — po prostu wspaniała restauracja. Stoliki trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.
 • Meson Duque, Calle Cervantes (obok Akweduktu) — jedna z najbardziej prestiżowych restauracji.
 • Cafeteria Orly, Bajada del Carmen, 2, — zwłaszcza dobre desery, w tym «poncho segoviano» i bita śmietana.

Gdzie najlepiej kupować pamiątki w Segowii

Udając się na zakupy, warto pamiętać, że od 13:00 do 16:00 trwa siesta, kiedy praktycznie wszystko jest zamknięte. W niedziele i święta sklepy również, są zamknięte.

Pamiątki w Kastylii (Segowia) są tańsze niż w Madrycie. Warto zajrzeć na pchli targ Rastro, gdzie można kupić wiele interesujących rzeczy z lokalnym kolorytem.

Gdzie zatrzymać się w Segowii

Najczęściej do Segowii przyjeżdżają turyści na jednodniową wycieczkę, rzadko zatrzymując się na dłużej. Niemniej jednak, taka opcja jest możliwa. Jeśli chcesz zatrzymać się tutaj, możesz wybrać spośród różnych kategorii hoteli, pensjonatów, apartamentów, a nawet jednego hostelu. Dla niewielkiego miasteczka infrastruktura hotelowa jest dość rozwinięta.

Przy wyborze hotelu warto zwrócić uwagę na lokalizację. Jeśli planujesz pozostać w zasięgu głównych atrakcji turystycznych, warto szukać zakwaterowania w historycznym centrum.

Jeśli podróżujesz samochodem, upewnij się, że wybrany hotel oferuje parking, ponieważ sytuacja z publicznymi parkingami w mieście jest napięta.

Warto również, zastanowić się nad wyżywieniem, ponieważ hotele w Segowii zazwyczaj nie oferują w cenie noclegu śniadań, itp. Jeśli zatrzymujesz się w centrum miasta, rozwiązaniem mogą być liczne kawiarnie i sklepy spożywcze.

Dogodne położenie, względem centrum miasta, mają takie hotele w Segowii, jak:

 • Eurostars Convento Capuchinos 5 — ten hotel znajduje się w centrum Segowii, w zasięgu głównych zabytków miasta i oferuje malownicze widoki z okien. Hotel mieści się w historycznym budynku.

Goście mają do dyspozycji bar, restaurację, saunę, strefę spa, siłownię, parking, bezprzewodowy internet. Do zarezerwowania są pokoje różnej kategorii, od standardowych po apartamenty typu deluxe.

Pokoje wyposażone są w minibar, sejf, telewizor, suszarkę do włosów, telefon. W niektórych ofertach śniadanie jest wliczone w cenę pobytu. Recepcja działa przez całą dobę, są miejsca do przechowywania bagażu. Zameldowanie jest możliwe po 14:00, wymeldowanie — do 12:00;

 • Hotel San Antonio el Real 4 — hotel znajduje się około 10 minut spacerem od centrum miasta i 100 m od słynnego Akweduktu. Sam hotel mieści się w murach historycznego budynku — dawnej opactwa z pięknym wewnętrznym dziedzińcem i galeriami.

W hotelu działa restauracja z tarasem, bar, siłownia, dostęp do bezprzewodowego internetu. Goście mogą zatrzymać się w pokojach o różnej pojemności.

Pokoje hotelowe wyposażone są w minibar, telewizor, suszarkę do włosów, sejf. Zameldowanie jest możliwe po 14:00, wymeldowanie — do 12:00;

 • Hotel Infanta Isabel 3 — hotel znajduje się w centrum miasta. Na terenie hotelu działa restauracja, bar, dostępny jest prywatny parking dla gości, podróżujących samochodem. Do zarezerwowania są pokoje o różnej pojemności, oferowane jest obfite śniadanie.

Pokoje wyposażone są w telefon, sejf, minibar, Wi-Fi, zestaw do parzenia herbaty, suszarkę do włosów. Większość pokoi posiada balkon. Zameldowanie jest możliwe po 14:00, wymeldowanie — do 12:00;

 • Exe Casa de Los Linajes 3 — hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, wiele atrakcji turystycznych jest w zasięgu spaceru. Na terenie hotelu działa restauracja, bar, sauna i siłownia.

Na pewno spodoba Ci się przytulny taras na dachu. Można zatrzymać się w pokojach o różnej pojemności, wszystkie wyposażone są w minibar, sejf, telewizor, suszarkę do włosów.

Gościom jest oferowany bezpłatny internet, dostępny jest parking w postaci zadaszonego garażu, miejsca do przechowywania bagażu. Zameldowanie jest możliwe po 14:00, wymeldowanie — do 12:00;

 • Hotel Condes de Castilla 3 — hotel znajduje się w centrum miasta, w pobliżu głównych zabytków turystycznych. Na terenie hotelu działa bar, restauracja, parking dla samochodów.

Można zatrzymać się w pokojach o różnej pojemności. Wszystkie pokoje wyposażone są w minibar, sejf, telewizor, telefon, suszarkę do włosów.

Gościom hotelu dostępne jest śniadanie. Ponadto, jest przechowalnia bagażu, a na terenie całego hotelu działa bezprzewodowy internet. Zameldowanie jest możliwe po 14:00, wymeldowanie — do 12:00.

Może się przydać: zobacz wszystkie hotele w Segowii pod tym linkiem

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

PRZYDATNE USŁUGI W JĘZYKU POLSKIM, Z KTÓRYCH REGULARNIE KORZYSTAM PODCZAS MOICH PODRÓŻY

 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii 12go
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)

O AUTORZE

Dobrze widzieć Cię na mojej stronie!

Mam nadzieję, że informacje, którymi się tu dzielę, przydadzą się Wam, bo uwielbiam nie tylko podróżować, ale także dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami.

Wład Rozhkov

marketingowiec, podróżnik

WAKACJE, TURYSTYKA, INFORMACJA