Przewodnik turystyczny po HiszpaniiDojazd z lotnisk w Hispanii → Jak dostać się z lotniska Sewilla (San Pablo) do miasta: autobusem wahadłowym, taksówką, wynajem samochodu na lotnisku (ceny, trasy, praktyczne wskazówki)

Jak dostać się z lotniska Sewilla (San Pablo) do miasta: autobusem wahadłowym, taksówką, wynajem samochodu na lotnisku (ceny, trasy, praktyczne wskazówki)

W tym artykule szczegółowo omówię, czym jest lotnisko w Sewilli (San Pablo).

Najważniejsze jest to, że dokładnie opiszę, jak dostać się z lotniska do centrum na trzy różne sposoby: autobusem lotniskowym (włącznie z trasami, rozkładem jazdy, ceną i czasem podróży), taksówką (+ jak zamówić taksówkę z wyprzedzeniem online, z już znaną ceną przejazdu) oraz wynajętym samochodem, bezpośrednio na lotnisku. Omówię również, zalety i wady każdej opcji.

Przeczytaj ten przydatny artykuł, jeśli lecisz do Andaluzji przez lotnisko w Sewilli — istnieje duża szansa, że moje porady i rekomendacje pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i nerwy, podczas transferu.

Spis treści

Lotnisko Sewilla (San Pablo)

Lotnisko w Sewilli (Aeropuerto de Sevilla) jest głównym lotniskiem miasta. Jest drugie, pod względem wielkości w Andaluzji, ustępując tylko lotnisku w Maladze. Inną jego nazwą jest lotnisko San Pablo (Sewilla San Pablo).

Jest dość małe, pod względem rozmiarów, posiada jedną terminal i pas startowy. Jego historia sięga 1919 roku, kiedy to odbył się pierwszy lot do Madrytu. W 1992 roku przeprowadzono znaczną rekonstrukcję z okazji Światowej Wystawy.

Corocznie około 5 milionów osób korzysta z usług tego lotniska. Stąd odbywają się regularne loty do Madrytu, Barcelony, Amsterdamu, Londynu i innych europejskich miast.

Lotnisko San Pablo
Lotnisko San Pablo
Lotnisko San Pablo
Lotnisko San Pablo

Lotnisko w Sewilli (San Pablo)

Wnętrze terminalu lotniska prezentuje się stylowo i nowocześnie: znajduje się tam wszystko, co niezbędne do komfortowego oczekiwania na lot. Pierwsze piętro jest przeznaczone dla odlotów, a przybycie odbywa się na poziomie podziemnym.

Lotnisko znajduje się zaledwie 10 km od centrum miasta. Można dojechać do centrum Sewilli autobusem lub taksówką. Wygodniejszą opcją jest zamówienie indywidualnego transferu (aby kierowca już na Ciebie czekał po przylocie na lotnisko) lub wynajęcie samochodu, bezpośrednio w budynku terminalu.

Warto wiedzieć: w pobliżu lotniska nie ma stacji kolejowej, dlatego aby podróżować pociągiem po Hiszpanii, trzeba dojechać do najbliższego dworca kolejowego Santa Justa w Sewilli.

Na terenie lotniska znajdują się banki, kantory wymiany walut, wypożyczalnie samochodów oraz wiele kawiarni i restauracji. Należy jednak, pamiętać, że ceny są około 30% wyższe niż w mieście.

Wi-Fi na lotnisku jest bezpłatne i dość dobrej jakości. Jednak, problemem są gniazdka elektryczne: jest ich niewiele i są rozmieszczone w niewłaściwych miejscach (na przykład na wysokości kostki przy wejściu do męskiego toalety).

Może być przydatne: Hotele i apartamenty w pobliżu lotniska w Sewilli

Jak dostać się z lotniska w Sewilli do centrum miasta, różnymi środkami transportu

Położenie lotniska w Sewilli (San Pablo) na mapie, w stosunku do miasta o tej samej nazwie i innych miast w prowincji Sewilla

Autobus z lotniska w Sewilli do centrum miasta

Najtańszym i najprostszym sposobem dotarcia do miasta jest skorzystanie z specjalnej linii autobusowej — Línea EA.

Na lotnisku przystanek autobusowy znajduje się naprzeciwko głównego budynku, obok postojów taksówek. Końcowym przystankiem jest dworzec autobusowy Plaza de Armas.

W trakcie trasy autobus zatrzymuje się kilka razy, między innymi na dworcu kolejowym. Bilet można zakupić u kierowcy autobusu.

 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii: 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Trasy autobusów z lotniska w Sewilli

Mapa trasy lotnisko Sewilla - Plaza de Armas

Autobusowa linia z lotniska w Sewilli do centrum miasta

Kilka przydatnych wskazówek:

 • Autobusy w Hiszpanii mają wydzielone pasy ruchu, co oznacza, że czasami, w warunkach intensywnego ruchu, autobus może być szybszy niż taksówka.
 • Linia autobusowa EA zatrzymuje się w pobliżu wielu popularnych hoteli w drodze do miasta. Sprawdź rozkład jazdy, ponieważ może to być wygodna opcja transferu, jeśli planujesz korzystać z transportu publicznego.
 • W okresie letnim, od czerwca do września, autobusy kursują częściej.
Autobus z lotniska w Sewilli
Autobus z lotniska w Sewilli

Аutobus z lotniska w Sewilli

Cena przejazdu autobusem z lotniska w Sewilli + rozkład jazdy

Autobusy kursują co 30 minut, zatrzymując się również, na dworcu kolejowym Santa Justa. Czas podróży zależy od sytuacji na drodze, ale zazwyczaj nie przekracza 35 minut.

Bilety można zakupić u kierowcy. Cena biletu w jedną stronę wynosi 4 euro, a w obie strony (w ciągu dnia) — 6 euro.

Rozkład jazdy obejmuje godziny od 04:30 do 00:15. Należy, jednak, pamiętać, że rozkład czasami ulega zmianom, dlatego warto sprawdzić go na dzień przed podróżą.

Przystanek autobusowy znajduje się tuż po opuszczeniu terminala w strefie przylotów.

Ważne: jeśli planujesz często korzystać z autobusu, podczas pobytu w Sewilli, możesz zakupić kartę podróżną, którą można doładować, za dodatkowe 2 euro. Karty te można również, nabyć u kierowcy autobusu przy wsiadaniu.

Rozkład jazdy autobusów z lotniska w Sewilli

Rozkład jazdy autobusów z lotniska w Sewilli

Taksówki z lotniska w Sewilli

Kasy taksówek znajdują się poza tymi dwoma terminalami. Opłatę za przejazd można również, uiścić wcześniej w tych kasach. Taksówki zawsze czekają przy terminalu.

Jedynym problemem, który regularnie występuje z taksówkami w Sewilli, są taksówkarze, pracujący na własną rękę. Aby uniknąć oszustw, upewnij się, że wsiadasz tylko do tych samochodów, które wyświetlają licencję na pracę, posiadają taksometr lub znajdują się na oficjalnych postojach taksówek.

Taksówki w Sewilli
Taksówki w Sewilli

Oto wygląd oficjalnych taksówek w Sewilli

Kilka przydatnych wskazówek:

 • Wybierając taksówkę, upewnij się, że kierowca wyzerował taksometr.
 • Nie wsiadaj do taksówek oferowanych przez osoby trzecie na lotniskach. Ci kierowcy często nastawieni są na turystów i zawyżają cenę za przejazd.
 • Upewnij się, że masz wystarczającą ilość gotówki — nie wszystkie taksówki akceptują karty.
 • Kierowcy w Hiszpanii dobrze orientują się w terenie, ale warto mieć ze sobą zdjęcie hotelu i adres, aby uniknąć jakichkolwiek barier językowych i problemów.
 • Opłata za bagaż wynosi 0,44 euro za jedno miejsce na bagaż.
 • Podróż taksówką z lotniska do centrum Sewilli zajmuje 15-20 minut.

Ceny taksówek z lotniska w Sewilli

Koszt taksówki zależy od miejsca docelowego i czasu podróży. Z lotniska obowiązują trzy rodzaje taryf:

 • Taryfa 1 — 22,2 euro. Obowiązuje od poniedziałku do piątku od 7:00 do 21:00.
 • Taryfa 2 — 24,75 euro. Od poniedziałku do piątku od 21:00 do 7:00, w weekendy od 00:00 do 24:00; 24 i 31 grudnia, w dniach trwania Seville April Fair od 7:00 do 21:00.
 • Taryfa 3 — 30,93 euro: W okresie trwania Seville April Fair od 21:00 do 7:00.

 

Jeśli obawiasz się, że cena przejazdu taksówką z lotniska Ibiza może być wysoka, polecam zarezerwować taksówkę z wyprzedzeniem w sprawdzonej przez nas firmie Gettransfer, która oferuje wsparcie online w języku polskim i ustaloną z góry końcową cenę.

Klikając na ten link, zostaniesz przekierowany na ich stronę internetową, gdzie masz dwie opcje do wyboru:

 1. Możesz skorzystać z prywatnego transferu po wcześniej ustalonej, stałej cenie (w sekcji «Przewóz»).
 2. Lub możesz podać dane swojej podróży i otrzymywać oferty od prywatnych kierowców z Sewilli na swoją skrzynkę e-mail, wraz z kosztem podróży i zdjęciami rzeczywistych samochodów (w sekcji «Taxi»).

 

Niezależnie od wybranej opcji, cały proces będzie przebiegał tak samo, jak w przypadku standardowego transferu z lotniska. Po przylocie kierowca będzie na ciebie czekał w strefie przylotów (możesz również podać w zgłoszeniu, żeby kierowca miał tabliczkę z twoim imieniem) i zawiezie cię do hotelu w Sewilli lub do wybranego przez ciebie miasta w pobliżu.

Może to być również przydatne: sprawdzenie wszystkich opcji prywatnych transferów z lotniska Sewilla, z możliwością wcześniejszej rezerwacji online

Wynajem samochodów na lotnisku w Sewilli

Nie ma problemów z wynajmem samochodu na lotnisku: pięć wypożyczalni ma tu swoje biura.

Koszt wynajmu na dobę zaczyna się od 33 euro, a przy wcześniejszej rezerwacji można zaoszczędzić od 10 do 15%.

Ceny wynajmu samochodów na lotnisku w Sewilli

Klasa samochodu

Cena za dzień

Depozyt

Samochody kompaktowe

od 33 euro

od 500 euro

Samochody klasy średniej

od 36 euro

od 500 euro

SUV

od 49 euro

od 500 euro

Minivan

od 76 euro

od 500 euro

Samochody luksusowe

od 81 euro

od 500 euro

Kabriolety

od 60 euro

od 500 euro

*Ceny w tabeli są aktualne na wrzesień 2023 r. Aby uzyskać najświeższe ceny, sprawdź dostępne samochody na tej stronie

Aby znaleźć doskonałą ofertę wynajmu samochodu na lotnisku w Sewilli i ogólnie w Hiszpanii, z uwzględnieniem stosunku «cena/jakość», polecam skorzystać z trzech następujących usług porównywania ofert różnych wypożyczalni samochodów: DiscoverCars, EconomyBooking, AutoEurope

Przydatne może być: Hotele, wille i apartamenty w Sewilli z własnym parkingiem

Parkingi na lotnisku w Sewilli

Parkingi na lotnisku w Sewilli (wszystkie są płatne) znajdują się kilka minut spacerem od terminala. Są trzy rodzaje parkingów:

 • dla krótkiego postoju;
 • dla długiego pobytu;
 • parking VIP.

Ceny usług są średnioeuropejskie. Na przykład, pozostawienie samochodu na dobę kosztuje 12 euro przy wcześniejszej rezerwacji i 17 euro bez rezerwacji.

Top 5 najlepszych miejsc do zwiedzania w Sewilli i jej okolicach

 1. Białe miasteczka (Pueblos Blancos) — nazwa Pueblos Blancos powstała dzięki starożytnej tradycji mieszkańców bielenia fasad swoich domów wapnem, aby chronić się przed południowym upałem, a następnie ozdabiania ich doniczkami z jaskrawymi kolorowymi kwiatami. Największym «białym miasteczkiem» jest miasto Ronda.
 2. Cordova — na południu Hiszpanii, w Andaluzji, znajduje się niezwykle malownicze miasto Cordova. Słynne mosty, wieże strażnicze, majestatyczne pałace i starożytne świątynie przenoszą turystów w czasy średniowiecza.
 3. Alhambra — można tu dostać się przez bramę opisaną w przewodniku jako Bramy Sprawiedliwości. Jest tu wiele arkad o znaczeniu, z których większość przypomina stalaktyty i jest ułożona w doskonałej symetrii.
 4. Caminito del Rey — to ścieżka o szerokości nieco ponad metra, biegnąca wzdłuż urwistego zbocza. Z niej roztaczają się wspaniałe widoki na zalesione płaskowyże, malownicze klify i skały, które zostały wyrzeźbione przez czas.
 5. Jerez de la Frontera — w mieście Jerez de la Frontera, znanym ze swoich win, koni i flamenco, zachowała się historyczna dzielnica uznana za kompleks historyczno-artystyczny. Najlepszym czasem na zwiedzanie miasta jest coroczny jarmark koni.

 

Może się przydać: zobacz wszystkie wycieczki w Sewilli i jej okolicach pod tym linkiem

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

PRZYDATNE USŁUGI W JĘZYKU POLSKIM, Z KTÓRYCH REGULARNIE KORZYSTAM PODCZAS MOICH PODRÓŻY

 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii 12go
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)

O AUTORZE

Dobrze widzieć Cię na mojej stronie!

Mam nadzieję, że informacje, którymi się tu dzielę, przydadzą się Wam, bo uwielbiam nie tylko podróżować, ale także dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami.

Wład Rozhkov

marketingowiec, podróżnik