Przewodnik turystyczny po HiszpaniiDojazd z lotnisk w HispaniiJak dostać się z lotniska Palma de Mallorca (Son San Juan) do centrum Palmy: autobusem, taksówką, wynajem samochodu na lotnisku (ceny, trasy, praktyczne wskazówki)

Jak dostać się z lotniska Palma de Mallorca (Son San Juan) do centrum Palmy: autobusem, taksówką, wynajem samochodu na lotnisku (ceny, trasy, praktyczne wskazówki)

В tym artykule szczegółowo opiszę różne sposoby dotarcia z lotniska Palma de Mallorca do centrum miasta oraz do innych kurortów na wyspie Majorka: autobusy, taksówki, wypożyczalnie samochodów na lotnisku (trasy, rozkłady jazdy komunikacji publicznej, ceny i czas podróży).

Spis treści

Lotnisko Palma de Mallorca (Son San Juan)

Lotnisko Palma de Mallorca (Son San Juan) jest największym portem lotniczym na Wyspach Balearskich. Zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości w całej Hiszpanii, przewyższają je tylko Barajas w Madrycie i El Prat w Barcelonie.

Terminal obsługuje ponad 20 milionów pasażerów rocznie i jest również, rekordzistą pod względem liczby lotów na godzinę.

Lotnisko Palma de Mallorca
Lotnisko Palma de Mallorca

Lotnisko znajduje się w południowej części wyspy, około 8 km od centrum miasta Palma

Na lotnisku działają cztery terminale oznaczone literami A, B, C i D. Są one podzielone ze względu na swoje funkcje. Istnieje również, terminal obsługujący loty prywatne i biznesowe.

Ciekawą cechą tego lotniska jest brak nieparzystych oznaczeń poziomów, dlatego tutaj nie znajdziesz pierwszego ani trzeciego poziomu.

Lotnisko Palma de Mallorca

Schemat rozmieszczenia terminali na lotnisku Palma de Mallorca

Terminal A obsługuje sezonowe loty poza strefą Schengen, w tym do Wielkiej Brytanii i Irlandii. W okresie zimowym ten terminal jest zamknięty.

Terminal B jest najmniejszy pod względem wielkości, posiada tylko 8 wyjść i działa tylko w okresie letnim. Obsługuje loty na Wyspy Balearskie i do niektórych miast Hiszpanii.

Terminal C to największy moduł obsługujący loty w strefie Schengen.

Terminal D jest używany do lotów z Europy.

Lotnisko Palma de Mallorca
Lotnisko Palma de Mallorca

Terminal C — największy na lotnisku, specjalizuje się w lotach do krajów strefy Schengen

Przed wylotem można odpocząć na terenie sal VIP. Jednak, aby skorzystać z sali, konieczne jest zakupienie biletu, którego koszt wynosi:

 • dla dorosłego — 29,6 euro; 
 • dla dziecka — 14,2 euro.
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii: 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Parkingi na lotnisku Palma de Mallorca

Parking ekspresowy znajduje się najbliżej budynków terminali, tuż za strefą przylotów, obok przystanków autobusowych lotniska. Dla dodatkowego bezpieczeństwa zainstalowane są kamery, a automatyczne terminale płatnicze znajdują się w dogodnych miejscach. W tej strefie znajduje się również, punkt płatności. Parking na parkingu ekspresowym jest bezpłatny do 15 minut. Maksymalna cena za dzień wynosi 60,00 euro.

Parking krótkoterminowy preferowany znajduje się na 4 poziomie parkingu wielopoziomowego. Na szczęście dla rodzin z małymi dziećmi i odwiedzających z dużą ilością bagażu, główny parking znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od budynków terminali. Między strefą odlotów na czwartym piętrze a parkingiem na poziomie 4 istnieje bezpośrednie połączenie. Maksymalna cena za dzień wynosi 22,00 euro.

Parking średnioterminowy znajduje się na poziomach 2, 3, 5 i 6 parkingu wielopoziomowego. W parkingu wielopoziomowym jest około 3 180 miejsc parkingowych dla pasażerów i odwiedzających. Maksymalna cena za dzień wynosi 17,50 euro.

Inne miejsca parkingowe są dostępne za pośrednictwem usług parkowania VIP, co jest wygodne dla pośpiesznych pasażerów, ponieważ można zostawić samochód przy budynku terminalu odlotów, a usługa parkowania VIP zaparkuje go w bezpiecznej strefie w imieniu pasażera.

Długoterminowy parking na lotnisku Palma de Mallorca jest opłacany według stawki 10,80 euro za dzień przez pierwsze cztery dni, a od piątego dnia maksymalna cena za dzień spada do 8,65 euro.

Jeśli planujesz nieobecność przez więcej niż pięć dni, dostępna jest tańsza opcja, ale jest ona oddalona od budynków terminali. Jednak między długoterminowymi parkingami a budynkami terminali kursuje wygodna usługa autobusowa.

Mapa parkingów na lotnisku Palma de Mallorca

Mapa parkingów na lotnisku Palma de Mallorca (pobrana ze strony internetowej lotniska Son San Juan)

Hotele w pobliżu lotniska Palma de Mallorca

Początkowo lotnisko zostało stworzone do obsługi wodnosamolotów i znajduje się praktycznie przy samej linii brzegowej.

W tym miejscu znajduje się teraz wiele wspaniałych hoteli, które pozwolą Ci zrelaksować się podczas oczekiwania na przesiadkowy lot lub, po prostu, cieszyć się wypoczynkiem.

Poniżej wymieniam najbliższe lotnisku hotele:

 

Może się przydać: Wszystkie hotele w pobliżu lotniska Palma de Mallorca

Dojazd z lotniska Palma de Mallorca do centrum miasta Palma

Ponieważ dworzec znajduje się zaledwie 8 km od miasta, łatwo można dojechać zarówno taksówką, jak i transportem publicznym do centrum Palmy i z powrotem.

Położenie lotniska Palma de Mallorca na mapie, w stosunku do miasta Palma i innych kurortów na wyspie

Autobus z lotniska Palma de Mallorca

Autobus to jedyny sposób, aby dotrzeć z lotniska Palma de Mallorca do hotelu lub apartamentu na wyspie komunikacją publiczną. Autobus pozwala szybko, tanio i wygodnie dotrzeć do celu. Transport publiczny na Majorce jest czysty, wygodny i nowoczesny.

Z lotniska Palma de Mallorca do centrum stolicy Wysp Balearskich, miasta Palma, kursują 2 regularne linie autobusowe: nr. 1 i nr. 21.

Autobus Palma de Mallorca
Autobus Palma de Mallorca

Z lotniska kursuje regularne połączenie autobusowe do Palmy i najbliższych kurortów

Aby znaleźć przystanek autobusowy na lotnisku, szukaj oznaczenia «BUS» przy wyjściu z lotniska. Nazwy przystanków autobusowych są wyświetlane na specjalnej tablicy wewnątrz autobusu.

Jeśli musisz dojechać do konkretnej ulicy lub hotelu i nie jesteś pewien, gdzie wysiąść, pokaż kierowcy nazwę ulicy lub hotelu na swoim smartfonie z wyprzedzeniem, a on wskaże ci, gdzie dokładnie musisz wysiąść.

Należy jednak pamiętać, że autobusy w sezonie są zawsze przepełnione. Spójrz na zdjęcie, to już część osób wyszła!

Autobus na Majorce, Hiszpania
Autobus na Majorce, Hiszpania

Wnętrze autobusu z lotniska Palma de Mallorca

Linii autobusów z lotniska Palma de Mallorca

Autobus linii nr. 1 kursuje na trasie Lotnisko — miasto Palma — Palma Port.

Trasa ta łączy terminal lotniska z głównymi atrakcjami turystycznymi wyspy oraz nabrzeżem. Autobus zatrzymuje się na przystanku Plaza de Espana, znajdującym się w samym centrum miasta. Ponadto, zatrzymuje się również na Paseo de Mallorca, Paseo Maritimo oraz w porcie Palma.

Autobus linii nr. 21 kursuje na trasie Arenal — Lotnisko bez wjazdu do portu i łączy lotnisko z kilkoma hotelami wzdłuż plaży Palma.

Przystanki na lotnisku: 

 • poziom 0, strefa przylotów; 
 • poziom 2, strefa odlotów. 

 

Wejście do autobusów odbywa się przez przednie drzwi.

Rozkład jazdy i ceny autobusów z lotniska Palma de Mallorca

Cena przejazdu autobusem nr. 1 wynosi 5 euro w jedną stronę.

 • W okresie letnim autobus kursuje według harmonogramu od 5:30 do 2:10. 
 • W okresie jesienno-zimowym — od 5:30 do 1:00.

 

Autobus nr. 2 kursuje co 25-30 minut. Dzieci do 5 lat podróżują bezpłatnie, a dla dorosłych pasażerów koszt wynosi 5 euro.

 • W sezonie kurortowym autobus rozpoczyna działalność o godzinie 7:00 i kończy o godzinie 1:00. 
 • Od listopada do kwietnia autobusy kursują od godziny 7:00 do 22:10.

Międzymiastowe linii autobusowe z lotniska Palma de Mallorca

Autobusy międzymiastowe kursują z lotniska na Majorce do najpopularniejszych kurortów na wyspie. Poniżej przedstawiam numery linii i miejsca docelowe.

Opłata: 5-12 euro w jedną stronę, w zależności od miejsca docelowego:

 • Autobus nr. A11: Lotnisko — Magaluf — Peguera (do kurortów Peguera, Santa Ponsa, Costa de la Calma, Magaluf, Palma Nova, Son Caliu) 
 • Autobus nr. A32: Lotnisko — Playa de Muro/Alcudia — Can Picafort (do kurortów Playa de Alcudia, Alcudia i Inca) 
 • Autobus nr. A32: Lotnisko — Cala Bona — Cala Millor (do kurortów Sa Coma, Porto Cristo, Manacor, Montuiri) 
 • Autobus nr. A51: Lotnisko — El Arenal de Llucmajor — Cala d’Or (do kurortów Santanyi, Poligon Son Noguera)

 

Jeśli żadna z międzymiastowych tras nie prowadzi do miejsca, w którym się zatrzymujesz, będziesz musiał najpierw dojechać z lotniska do głównego dworca autobusowego w Palma (Estació Intermodal) i tam przesiąść się na autobus lub pociąg do swojego kurortu.

Główny dworzec autobusowy znajduje się na Plaça d’Espanya, gdzie zatrzymuje się autobus nr. 1 z lotniska. Dworzec autobusowy jest czynny od 05:30 do 23:30.

Taksówki z lotniska Palma de Mallorca

Najszybszym sposobem dotarcia z lotniska do centrum miasta Palma jest skorzystanie z taksówki. Postój taksówek na lotnisku Palma de Mallorca znajduje się niedaleko strefy przylotów.

Kierowcy mówią po hiszpańsku i bardzo rzadko po angielsku. Najpopularniejsze usługi taksówkowe na lotnisku to: Fono Taxi, Radiotaxi i Palma Taxi.

Taksówki na wyspie Majorka są pomalowane na biało z czerwono-żółtą linią biegnącą przez środek maski samochodu i przednie drzwi kierowcy.

Taksówka Palma de Mallorca
Taksówka Palma de Mallorca

Taksówki na lotnisku można znaleźć na parkingu przy terminalu lub zamówić przez internet

Cena taksówki z lotniska Palma de Mallorca

Średni koszt taksówki wynosi średnio 15-25 euro. Minivan będzie kosztować od 42 euro.

Usługi taksówkowe są dostępne przez całą dobę: 

 • opłata za dyspozytora — 0,95 euro; 
 • opłata za wsiadanie — 3,90 euro; 
 • a koszt za jeden kilometr — 1,60 euro.

 

Po zakończeniu podróży kierowca powinien wydać paragon lub fakturę. Przewóz wózków inwalidzkich i fotelików dziecięcych jest dozwolony bez dodatkowych opłat.

Podczas podróży taksówką z lotniska na Majorce obowiązują następujące dodatkowe opłaty:

 • Opłata za przejazd 1 km: 1-1,2 euro. 
 • W weekendy, święta i dni robocze od 22:00 do 06:00 obowiązuje wyższa taryfa — podróż będzie kosztować około 25% więcej. 
 • Opłata za przejazd z/do lotniska: 6,95 euro. 
 • Za każdą walizkę lub bagaż należy zapłacić 0,6 euro.

 

Poniżej znajduje się lista głównych kurortów na południu, wschodzie i zachodzie Majorki, do których można dojechać taksówką, a koszt transferu samochodem klasy ekonomicznej jest podany w poniższej tabeli.

Nazwa kurortu

Odległość od lotniska na Majorce

Czas podróży

Koszt transferu

Alcudia

62 km

45 minut

90 euro

Illetas

24 km

45 minut

45 euro

Cala d’Or

65 km

50 minut

90-95 euro

Cala Millor

73 km

1 godzina 10 minut

100 euro

Cala Pi

43 km

35 minut

60-70 euro

Cala Ratjada

85 km

1 godzina 10 minut

110 euro

Cala Mondrago

68 km

1 godzina

90 euro

Can Pastilla

8 km

15 minut

32 euro

Magaluf

30 km

25 minut

55-60 euro

Paguera

36 km

30 minut

60-65 euro

Palma de Mallorca port

15 km

35 minut

34 euro

Formentor

86 km

1,5 godziny

120-130 euro

Nazwa kurortu

Odległość od lotniska na Majorce

Czas podróży

Koszt transferu

Alcudia

62 km

45 minut

90 euro

Illetas

24 km

45 minut

45 euro

Cala d’Or

65 km

50 minut

90-95 euro

Cala Millor

73 km

1 godzina 10 minut

100 euro

Cala Pi

43 km

35 minut

60-70 euro

Cala Ratjada

85 km

1 godzina 10 minut

110 euro

Cala Mondrago

68 km

1 godzina

90 euro

Can Pastilla

8 km

15 minut

32 euro

Magaluf

30 km

25 minut

55-60 euro

Paguera

36 km

30 minut

60-65 euro

Palma de Mallorca port

15 km

35 minut

34 euro

Formentor

86 km

1,5 godziny

120-130 euro

Mapa hoteli na Majorce, Hiszpania

Mapa Majorki z zaznaczonymi obiektami, które mogą być przydatne dla turysty, podczas podróży na wyspę

Klikając na ten link, zostaniesz przekierowany na ich stronę internetową, gdzie masz dwie opcje do wyboru:

Jeśli obawiasz się, że cena przejazdu taksówką z lotniska Ibiza może być wysoka, polecam zarezerwować taksówkę z wyprzedzeniem w sprawdzonej przez nas firmie Gettransfer, która oferuje wsparcie online w języku polskim i ustaloną z góry końcową cenę.

 1. Możesz skorzystać z prywatnego transferu po wcześniej ustalonej, stałej cenie (w sekcji «Przewóz»).
 2. Lub możesz podać dane swojej podróży i otrzymywać oferty od prywatnych kierowców z Majorki na swoją skrzynkę e-mail, wraz z kosztem podróży i zdjęciami rzeczywistych samochodów (w sekcji «Taxi»).

Niezależnie od wybranej opcji, cały proces będzie przebiegał tak samo, jak w przypadku standardowego transferu z lotniska. Po przylocie kierowca będzie na ciebie czekał w strefie przylotów (możesz również podać w zgłoszeniu, żeby kierowca miał tabliczkę z twoim imieniem) i zawiezie cię do hotelu na całej wyspie Majorka.

Może to być również przydatne: sprawdź wszystkie opcji prywatnych transferów z lotniska Palma de Mallorca, z możliwością wcześniejszej rezerwacji online.

Wypożyczenie samochodu na lotnisku Palma de Mallorca

Moim głębokim przekonaniem jest to, że poznanie wyspy Majorka będzie niekompletne bez wynajęcia samochodu.

Samochód można wynająć zarówno na lotnisku na Majorce, jak i w centrum stolicy wyspy oraz innych miastach na różnych częściach wyspy, takich jak Cala Ratjada, Alcudia, Santa Ponsa, Cala Millor i innych.

Na lotnisku na Majorce można łatwo wynająć samochód. Wzdłuż całego wybrzeża istnieje wiele firm oferujących usługi wynajmu. W szczycie sezonu lepiej wynająć samochód z wyprzedzeniem.

Do wynajęcia pojazdu będą potrzebne:

 • międzynarodowe prawo jazdy;
 • wiek powyżej 21 lat;
 • staż jazdy minimum trzy lata.

 

Przepisy ruchu drogowego na Majorce są podobne do przepisów w kontynentalnej Europie: dozwolona prędkość w miastach wynosi 50 km/h, poza miastem — 90 km/h, na autostradach — od 110 do 130 km/h.

Znalezienie darmowych miejsc parkingowych na wyspie może być problematyczne, ale zazwyczaj można zaparkować przy niebieskiej linii za opłatą. Drogi na wyspie są dość wąskie, a wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele krętych dróg i serpentyn.

Koszt wynajmu samochodu na lotnisku zależy od liczby dni: im dłużej wynajmujesz samochód, tym niższa jest cena wynajmu dziennie.

Ceny wynajmu samochodów na lotnisku Palma de Mallorca

Klasa samochodu

Cena za dzień

Depozyt

Samochody kompaktowe

od 39 euro

od 500 euro

Samochody klasy średniej

od 40 euro

od 500 euro

SUV

od 40 euro

od 500 euro

Minivan

od 42 euro

od 500 euro

Samochody luksusowe

od 88 euro

od 500 euro

Kabriolety

od 42 euro

od 500 euro

*Ceny w tabeli są aktualne na wrzesień 2023 r. Aby uzyskać najświeższe ceny, sprawdź dostępne samochody na tej stronie.

Aby znaleźć doskonałą opcję wynajmu samochodu na lotnisku Palma de Mallorca, uwzględniając stosunek «cena/jakość», polecam skorzystać z trzech następujących usług porównywania ofert różnych wypożyczalni samochodów: DiscoverCars, EconomyBooking, AutoEurope

Może się również przydać: Hotele z własnym parkingiem na Majorce można znaleźć pod tym linkiem

Top 5 najlepszych miejsc w okolicach Palma de Mallorca

 1. Valldemossa — małe, malownicze średniowieczne miasteczko, którego populacja wynosi około 2000 osób. Jest znane z faktu, że przez pewien czas mieszkał tu polski kompozytor Chopin. Można tu zwiedzić małe muzeum i dowiedzieć się więcej o życiu mnichów.
 2. Sa Calobra — jedna z najpiękniejszych zatok na zachodnim wybrzeżu Majorki, z piękną plażą w wąwozie. Tutaj znajduje się 3-kilometrowa kanion Torrent de Pareis, otoczony pionowymi ścianami o wysokości 200 metrów, między którymi znajduje się plaża Sa Calobra. Nie znajdziesz tu piasku, będziesz musiał zająć miejsce na białych kamieniach.
 3. Jaskinie Drach — wewnątrz można zwiedzić kilka podziemnych sal, zobaczyć jeziora i spacerować po punktach widokowych. Krążą legendy, że w jaskiniach Drach templariusze ukryli swoje skarby.
 4. Paguera — najbardziej oddalony od Palma de Mallorca kurort plażowy na wyspie. Mimo to, tutaj znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, wspaniałe plaże i niesamowita przyroda. W Paguerze bardzo popularne są morskie wycieczki do małych wysp lub innych kurortów na wybrzeżu.
 5. Stare Miasto w Alcudii — samo miasto jest niewielkie, ale jego historyczna część jest bardzo piękna. W niedziele i wtorki, w pierwszej połowie dnia odbywa się targ, który zajmuje dużą część Starego Miasta. Na placu jest dużo restauracji, głównie z kuchnią narodową, a także sklepów takich jak Gourmet z szerokim wyborem win i innych produktów.

 

Może się przydać: zobacz wszystkie wycieczki na Majorce i jej okolicach pod tym linkiem

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

PRZYDATNE USŁUGI W JĘZYKU POLSKIM, Z KTÓRYCH REGULARNIE KORZYSTAM PODCZAS MOICH PODRÓŻY

 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii 12go
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)

O AUTORZE

Dobrze widzieć Cię na mojej stronie!

Mam nadzieję, że informacje, którymi się tu dzielę, przydadzą się Wam, bo uwielbiam nie tylko podróżować, ale także dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami.

Wład Rozhkov

marketingowiec, podróżnik