Jak dostać się z lotniska Girona do Barcelony: autobusem międzymiastowym, pociągiem, taksówką, wynajem samochodu na lotnisku (ceny, trasy, praktyczne wskazówki)

Do Barcelony można dotrzeć nie tylko przez lotnisko El Prat, ale także przez lotnisko Girona. Z Girony do Barcelony można również, wygodnie dojechać autobusem, pociągiem, taksówką lub wynajętym samochodem, o czym opowiem wam w tym artykule. Weź również, pod uwagę rozkłady jazdy, trasy i koszty wszystkich środków transportu.

Spis treści

Lotnisko Girona (Costa Brava)

Lotnisko zostało zbudowane w 1965 roku i początkowo służyło do wewnętrznych lotów. Później powstały pasy startowe dla większych samolotów i jednopoziomowy terminal.

Obecnie, lotnisko Girona zajmuje ósme miejsce pod względem liczby pasażerów w Hiszpanii. Jest to dobra alternatywa dla głównego portu lotniczego w Barcelonie (El Prat), z którego łatwo można dotrzeć do stolicy Katalonii autobusem lub pociągiem.

Oficjalny adres lotniska «Girona Costa Brava» (kod IATA — GRO): 17185 Vilobi de Onyar, Girona, Girona, Hiszpania.

Lotnisko Girona
Lotnisko Girona

Hala przylotów na lotnisku Girona i postój taksówek obok wyjścia z niej

Same lotnisko Girona jest wystarczająco komfortowe, nawet dla początkujących pasażerów lotniczych. Budynek jest wygodny i kompaktowy. Składa się z dwóch pięter (floor 0 i floor 1):

 • na pierwszym piętrze (floor 0) można znaleźć rozkład lotów na lotnisku Girona, strefę przylotów, miejsce odbioru bagażu;
 • na drugim piętrze (floor 1) znajduje się strefa odlotów/przylotów, stanowiska odprawy, kontrola paszportowa.

 

Mimo niewielkiej przestrzeni, tutaj znajduje się wszystko, co potrzebne do przyjemnego odpoczynku przed lotem: kawiarnie, restauracje szybkiej obsługi, sklep Duty Free.

Kawiarnia na lotnisku Girona
Kawiarnia na lotnisku Girona

Kawiarnia, w której mieliśmy okazję wypić kawę, podczas oczekiwania na lotnisku

Dla podróżnych dostępne są biura turystyczne, wypożyczalnie samochodów, punkt medyczny, oddziały bankowe.

Oto kilka innych cech lotniska, które mogą być przydatne podróżnym:

 1. Wewnątrz budynku działa dość intensywna klimatyzacja. Osobom, które spędzą tam dużo czasu, warto zabrać koc. 
 2. Na terenie lotniska dostępne jest bezpłatne Wi-Fi. 
 3. Ogłoszenia przez głośniki są wyłączane w nocy, ale turystom, którzy śpią na lotnisku, może przeszkadzać hałas działających automatów. W takiej sytuacji mogą pomóc słuchawki lub zatyczki do uszu. 
 4. Czasami pasażerowie próbują spać na podłodze, ale nie wolno tego robić: ochrona zawsze obudzi. Jeśli nie ma możliwości zakwaterowania w hotelu, trzeba będzie spać na wolnych ławkach lub fotelach.
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii: 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Jak dostać się z lotniska Girona do centrum Barcelony różnymi środkami transportu

Jeśli spojrzysz na mapę, zobaczysz, że odległość między Gironą a Barceloną wynosi 100 kilometrów. Natomiast, od lotniska w Gironie do Barcelony jest 90 kilometrów.

Podróżnemu oferuje się cztery opcje dojazdu:

 • autobusem; 
 • pociągiem; 
 • taksówką lub wcześniej zamówionym transferem; 
 • wynajętym samochodem.

 

Przyjrzyjmy się każdej z tych opcji.

Mapa położenia lotniska Girona Costa Brava w stosunku do miast Girona i Barcelony

Autobus z lotniska Girona

Po przejściu kontroli paszportowej i odebraniu bagażu należy iść prosto do wyjścia z lotniska i skręcić w prawo. Tam zobaczysz kiosk i, prawdopodobnie, kilka autobusów, czekających na turystów. W kiosku można kupić bilety na autobusy do Barcelony.

Następnie, po zakupie biletu, można wsiąść do autobusu. Warto zwrócić uwagę na autobusy nr. 602 lub 604, które jadą do dworca autobusowego w Barcelonie.

Wsiadając do autobusu, pokazujesz bilet kierowcy, a on odczytuje go za pomocą urządzenia. Bilet jest ważny na jedną podróż.

Uwaga! Jeśli kupujesz bilet w obie strony, zachowaj go do powrotu, ponieważ będzie również, potrzebny do odczytania drugiej podróży przez kierowcę.

Na dworcu autobusowym w Barcelonie autobusy z lotniska Girona zatrzymują się na peronach 28-29.

Autobusy na lotnisku Girona
Autobusy na lotnisku Girona

Na tych autobusach można dojechać do Barcelony, koniecznie pokaż kierowcy bilety

Trasy autobusów z lotniska Girona

Czas podróży autobusami wynosi, średnio, 75 minut, jak podaje broszura, która jest wydawana razem z biletem. Autobusy dowożą podróżnych na centralny dworzec autobusowy w Barcelonie.

Autobusy są jedynym środkiem transportu publicznego, którym można dojechać z lotniska Girona do centrum Girony (lub z centrum Girony do lotniska Girona).

Autobus nr. 607 kursuje z lotniska Girona do dworca autobusowego w Gironie (Estació d’Autobusos de Girona), który znajduje się obok dworca kolejowego, na Plaça Espanya, 850 metrów od historycznego centrum Girony.

Autobusy kursują codziennie. Czas podróży wynosi około 30 minut. Koszt przejazdu wynosi 2,75 euro; bilet w obie strony kosztuje 5,25 euro (ważny przez 30 dni).

Z dworca autobusowego w Gironie można dojechać do dworca kolejowego w Barcelonie autobusami nr. 601, 602, 605 w ciągu 30 minut.

Dworzec autobusowy w Gironie
Dworzec autobusowy w Gironie

Na dworcu autobusowym w Gironie można kupić bilety na autobus do dworca kolejowego

Rozkład jazdy i ceny autobusów z lotniska w Gironie

Istnieją dwie opcje biletów do zakupu: 

 1. Pierwsza opcja to bilet w jedną stronę. Obecnie bilet na Barcelona Bus kosztuje 19,5 euro. 
 2. Jeśli nie tylko przylatujesz, ale także wylatujesz z lotniska w Gironie, warto kupić bilet w obie strony (to jest właśnie druga opcja). Bilet w obie strony kosztuje 30 euro. Nie ma znaczenia, kiedy wracasz, bilety nie są sprzedawane na konkretne daty. Możesz skorzystać z biletu w drugą stronę w dowolnym dniu w ciągu 30 dni od daty ważności.

 

Jeśli nie kupiłeś od razu biletów w obie strony, ale potrzebujesz dojechać na lotnisko w Gironie, możesz kupić bilet na dworcu autobusowym w Barcelonie w okienku C-0.

Pociąg z Girony do Barcelony

Nie ma stacji kolejowej na lotnisku w Gironie, ale jeśli z jakiegoś powodu nie udało ci się dostać na bezpośredni autobus do Barcelony, możesz, jak już wspomniano wcześniej, wsiąść do autobusu do dworca autobusowego w Gironie, który znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego. A następnie z dworca kolejowego wsiąść na bezpośredni pociąg do Barcelony.

W praktyce, ta opcja nie jest bardzo czasochłonna, jednak jeśli podróżujesz z dużą ilością bagażu, może to być niewygodne.

Dworzec kolejowy w Gironie
Dworzec kolejowy w Gironie

Aby się nie zgubić, dołączam zdjęcie dworca kolejowego

Trasy i rozkład jazdy pociągów z Girony

Rozkład jazdy pociągów z Girony do Barcelony można sprawdzić na stronie hiszpańskich kolei Renfe. Między miastami kursują, zarówno, pociągi regionalne, jak i szybkie pociągi. Łatwo je odróżnić po cenie.

Czas podróży pociągiem regionalnym wynosi 1 godzinę i 15 minut, a szybkim pociągiem — 40 minut. Pociągi kursują z częstotliwością 3-4 razy na godzinę, co jest wystarczająco wygodne.

Pociąg do Girony
Pociąg do Girony

Pociąg Renfe do Barcelony

Cena biletu na pociąg z Girony do Barcelony

Koszt przejazdu pociągiem regionalnym wynosi 8-9 euro, a na szybkich pociągach cena sięga 20-30 euro, w jedną stronę.

Taksówka z lotniska w Gironie

W razie potrzeby można dotrzeć z lotniska w Gironie do Barcelony również, taksówką. Ta usługa nie jest tania, jednak jeśli, na przykład, podróżujesz w grupie lub z rodziną i dzielisz koszty na każdą osobę, to przejazd jest nieznacznie droższy niż komunikacją publiczną, a ponadto znacznie bardziej komfortowy i szybki.

Znalezienie taksówki na lotnisku w Gironie nie jest trudne. Istnieje osobna strefa, oznaczona napisem «Taxi». Jeśli nie ma wolnego samochodu, można wezwać taksówkę za pomocą bezpłatnego telefonu, który znajduje się na parkingu.

Czas podróży taksówką do Barcelony wynosi około 1 godziny, w zależności od położenia twojego hotelu.

Ceny taksówek z lotniska w Gironie

Ceny taksówek tutaj są środkowoeuropejskie: taksówka z Girony do Barcelony kosztuje: 120 — 160 euro.

Koszt usług taksówkowych i transferowych jest podobny, przy czym transfer uważany jest za bardziej niezawodny i komfortowy sposób podróżowania (samochody są wyposażone w klimatyzację, butelkowaną wodę, a kierowca będzie już na ciebie czekał o czasie przylotu).

Wstępna rezerwacja taksówki przed przybyciem na lotnisko w Gironie

Jeśli obawiasz się, że cena przejazdu taksówką z lotniska w Gironie może być wysoka, polecam zarezerwować taksówkę z wyprzedzeniem w sprawdzonej przez nas firmie Gettransfer, która oferuje wsparcie online w języku polskim i ustaloną z góry końcową cenę.

Klikając na ten link, zostaniesz przekierowany na ich stronę internetową, gdzie masz dwie opcje do wyboru:

 • Możesz skorzystać z prywatnego transferu po ustalonej, stałej cenie (w sekcji «Przewóz»).
 • Lub możesz podać dane swojej podróży i otrzymywać oferty od prywatnych kierowców z Girony na swoją skrzynkę e-mail, wraz z kosztem przejazdu i zdjęciami rzeczywistych samochodów (w sekcji «Taxi»).

Niezależnie od wybranej opcji, cały proces będzie przebiegał tak samo jak przy zwykłym transferze z lotniska. Po przylocie kierowca spotka Cię w strefie przylotów (możesz również podać w zgłoszeniu, żeby Cię witał z tabliczką) i zawiezie Cię do hotelu w dowolnym miejscu w Barcelonie, Gironie lub w pobliskiej miejscowości, zgodnie z Twoimi preferencjami.

Również może się przydać: sprawdź wszystkie opcje prywatnych transferów z lotniska w Gironie z możliwością wcześniejszej rezerwacji online.

Wynajem samochodu na lotnisku w Gironie

Jeśli planujesz zwiedzić nie tylko Barcelonę, ale także podróżować po Katalonii (pojechać nad morze, w góry, do innych interesujących miast), wynajem samochodu na lotnisku może być dobrą alternatywą dla transportu publicznego.

W strefie przylotów na lotnisku w Gironie można znaleźć okienka wypożyczalni samochodów (po wyjściu od razu skręć w lewo). W okresie poza sezonem nie ma kolejek, w okresie letnim mogą występować niewielkie kolejki. 

W każdym przypadku zalecamy wcześniejszą rezerwację samochodu, za pośrednictwem specjalnych usług online, aby skorzystać z najkorzystniejszych ofert wynajmu.

Do wynajęcia samochodu wystarczy mieć przy sobie paszport, międzynarodowe prawo jazdy i kartę kredytową do opłacenia usług.

Wynajem samochodów na lotnisku Girona
Wynajem samochodów na lotnisku Girona

Podobnie jak w większości lotnisk, tutaj można wynająć samochód bez wychodzenia z hali przylotów

Lotnisko Girona jest połączone z Barceloną autostradą AP-7. Odległość wynosi około 97 km, a czas podróży to około 1 godziny.

Można również, skorzystać z alternatywnych tras — C-33 i C-32. Zwróć uwagę, że autostrady w Hiszpanii są płatne, więc należy wziąć to pod uwagę podczas planowania podróży samochodem.

Ceny wynajmu samochodów na lotnisku Girona

Klasa samochodu

Cena za dzień

Depozyt

Samochody kompaktowe

od 20 euro

od 500 euro

Samochody klasy średniej

od 22 euro

od 500 euro

SUV

od 31 euro

od 500 euro

компактные авто

от 20 евро

от 500 евро

средний класс

от 22 евро

от 500 евро

кроссоверы

от 31 евро

от500 евро

*Ceny w tabeli są aktualne na październik 2023 r. Aby uzyskać najnowsze ceny, sprawdź dostępne samochody na tej stronie.

Aby znaleźć doskonałą opcję wynajmu samochodu na lotnisku Girona i w ogóle w Hiszpanii, z uwzględnieniem stosunku «cena/jakość», polecam skorzystać z trzech następujących usług porównywania ofert różnych wypożyczalni samochodów: DiscoverCars, EconomyBooking, AutoEurope.

Również może się przydać:

Top 5 najlepszych miejsc na wycieczki w okolicy Girony

Montjuic — na południowej stronie portu wznosi się wzgórze Montjuic o wysokości 173 metrów. Jednym z najatrakcyjniejszych i popularnych miejsc na wzgórzu Montjuic jest kompleks «Hiszpańska Wioska», zaprojektowany w 1929 roku z okazji Wystawy Światowej.

W tym miniaturowym miasteczku przedstawione są różne style architektoniczne z różnych regionów Hiszpanii, a place, uliczki i domy odzwierciedlają cechy charakterystyczne gotyku i renesansu.

Montserrat — (w języku katalońskim «góra zębata») znajduje się w Pirenejach, około 50 km od Barcelony. Jest to góra o malowniczym kształcie, oddzielona od głównego grzbietu. Na jej zboczu, na wysokości ponad 700 m, znajduje się męski klasztor o tej samej nazwie.

Ten religijny ośrodek Katalonii jest znany na całym świecie: przechowywana jest tutaj najcenniejsza katolicka relikwia — statua «Czarnej Madonny z Montserrat». Ludzie wierzą, że cudotwórcza Madonna pomaga w zdobyciu szczęścia macierzyństwa, dlatego wiele kobiet przyjeżdża tu po pomoc.

Bazylika Sagrada Familia — (w języku katalońskim «Święta Rodzina») jest dziełem katalońskiego architekta Antoniego Gaudíego. Budowa bazyliki Sagrada Familia rozpoczęła się w 1882 roku i trwa do dziś.

Bazylika stała się symbolem nie tylko Barcelony, ale także całej Hiszpanii. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce w Barcelonie i Hiszpanii (3,2 miliona odwiedzających rocznie). W 2005 roku fasada Narodzenia Pańskiego i krypta bazyliki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako «Dzieła Antoniego Gaudíego».

Casa Milà — Dom Milà w Barcelonie jest jednym z arcydzieł architektury w stolicy Katalonii, stworzonym przez katalońskiego architekta Antoniego Gaudíego w latach 1906-1910. Jest to ostatnie ukończone dzieło Gaudíego.

To miejsce znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych atrakcji w Barcelonie: Casa Milà odwiedza około 1 miliona osób rocznie. W 1969 roku został uznany za pomnik o znaczeniu narodowym w Hiszpanii, a w 1984 roku Dom Milà, pierwsza budowla XX wieku, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Miasto Figueres — to małe miasteczko w prowincji Girona — Figueres, gdzie urodził się i spędził znaczną część swojego życia Salvador Dalí. Dom numer 6 na tej małej ulicy był świadkiem narodzin Salvadora. Ale oprócz niego, w mieście znajduje się również, muzeum zabawek, kościół Sant Pere i zamek San Fernando.

Może się przydać: zobacz wszystkie wycieczki w Gironie i okolicach pod tym linkiem

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

PRZYDATNE USŁUGI W JĘZYKU POLSKIM, Z KTÓRYCH REGULARNIE KORZYSTAM PODCZAS MOICH PODRÓŻY

 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii 12go
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)

O AUTORZE

Dobrze widzieć Cię na mojej stronie!

Mam nadzieję, że informacje, którymi się tu dzielę, przydadzą się Wam, bo uwielbiam nie tylko podróżować, ale także dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami.

Wład Rozhkov

marketingowiec, podróżnik