Siam Park na Teneryfie: jak tam dotrzeć, ceny biletów i gdzie je kupić, godziny otwarcia, wycieczki do parku, moje porady dla turystów podczas wizyty

W tym artykule opowiem o unikalnym parku wodnym Siam na Teneryfie, z egzotycznym kolorytem i niesamowitą atmosferą. O sposobach dotarcia do Siam Park, w tym transportu publicznego, parkingu i godzinach otwarcia, a także o cenach biletów, dostępnych wycieczkach, głównych atrakcjach, restauracjach i kawiarniach w parku, oraz zalecenia dotyczące jego zwiedzania.

Spis treści

Siam Park na Teneryfie - park wodny z egzotycznym kolorytem

Podczas pobytu na Teneryfie koniecznie odwiedź park Siam. Dlaczego koniecznie? Podam kilka powodów:

 • to największy park wodny w Europie;
 • znajduje się tutaj największy tajski budynek poza Azją;
 • jest tutaj największa sztuczna fala (3 metry);
 • znajduje się tutaj najwolniejsza rzeka z różnicą wysokości 8 metrów;
 • w parku znajduje się szkoła surfingu, gdzie chętni mogą nauczyć się podstaw jazdy na desce;
 • bardzo dużo różnorodnych zjeżdżalni;
 • znajduje się tutaj posąg największego smoka;
 • w parku wiele rzeczy jest stylizowanych na Tajlandię, są nawet pływające targi z pamiątkami.

 

Już zainteresowany? W takim razie przejdźmy do krótkiej wycieczki po historii parku.

Data otwarcia parku była kilkakrotnie przesuwana, ponieważ żaden z budowniczych nie miał doświadczenia w pracy nad obiektami o podobnej skali. Zjeżdżalnie wodne zostały zainstalowane przez znaną kanadyjską firmę ProSlides — uznawanego lidera światowego w budowie atrakcji wodnych.

Na uporządkowanie terenu parku wydano dwukrotnie więcej pieniędzy niż na same zjeżdżalnie wodne. Całkowity koszt projektu wyniósł 52 miliony euro.

Park Siam na Teneryfie

Park Siam na Teneryfie

Park został nazwany na cześć starożytnego króla Tajlandii — Siamu. Przed rozpoczęciem budowy plan parku został zatwierdzony przez tajską rodzinę królewską. W parku dokładnie oddany jest duch Tajlandii, ponieważ za projekt parku odpowiadał królewski architekt, który ukończył studia na Uniwersytecie w Bangkoku.

ką jest, że każdą pagodę w parku ozdabiała grupa 11 tajskich mistrzów, którzy przyjechali na Teneryfę ze swoimi materiałami specjalnie po to, aby budynki wyglądały jak najbardziej autentycznie.

Park Siam na Teneryfie

W tym miejscu można «zgubić się» i doskonale się odizolować

Można wypoczywać na Teneryfie przez cały rok, nieprzypadkowo nazywają ją wyspą wiecznej wiosny. Jednak, zimą średnia temperatura wynosi +20°C (temperatura wody jest mniej więcej taka sama), i zdarzają się opady deszczu.

Dlatego, idealnym czasem jest wczesne lato oraz wrzesień-październik. Powietrze nagrzewa się do 27°C, a wypoczynek w Parku Siam jest komfortowy.

Najbardziej oblegane miesiące na wyspie to lipiec i sierpień. Jednak, jest to okres wakacji szkolnych, dlatego w parku będzie tłoczno i oczywiście bardzo gorąco.

 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii: 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Jak dostać się do Parku Siam na Teneryfie

Park wodny znajduje się w centralnej części kurortu Costa Adeje. Z większości hoteli można dojść do niego pieszo. Dla tych, którzy zatrzymali się na innym kurorcie, kursują bezpłatne autobusy z logo parku. Ich przystanki znajdują się na wszystkich popularnych kurortach wyspy:

 • Los Cristianos. Przystanek autobusowy: C. C. Pasarela — centrum handlowe i hotel Sol Arona Tenerife.
 • Las Américas. Przystanek autobusowy: C. C. Presidente — centrum handlowe, Best Tenerife i Llanos de Troya.
 • Kostaryka Adeje. Przystanek autobusowy: C. C. El Duque, Fañabé Plaza i Ocean Park.

 

Dodatkowo, do parku można dostać się autobusami regularnej linii — nr. 424 i 467. Przystanki znajdują się dwa minuty pieszo od wejścia do parku wodnego.

Ponadto, można skorzystać z usług taksówek za pośrednictwem aplikacji mobilnej: Official Taxi Tenerife, ale trzeba być gotowym na to, że podróż będzie kosztowna.

Jeśli masz prawo jazdy, warto wynająć samochód: kompleks posiada parking. Ponadto po wyspie można poruszać się, również samochodem. Przy parku znajduje się wyposażony parking, więc nie musisz martwić się o to, gdzie zaparkować samochód. Niemniej jednak, parking jest płatny, kosztuje 3 euro.

Lokalizacja Siam Park na mapie

Godziny otwarcia parku Siam, ceny biletów i gdzie je kupić

Koszt biletu do parku wodnego zależy od wieku odwiedzającego, bilet jest ważny przez cały dzień (od 10:00 do 17:00–18:00), nocny od 20:00 do 23:59.

 • Dla dzieci do 0-2 lat — wstęp bezpłatny.
 • Dla dzieci od 2 do 11 lat — bilet dziecięcy: standardowy — 30 euro, z obiadem — 38 euro, premium (z obiadem i korzystaniem z sejfu) — 47 euro, nocny — 32 euro.
 • Dla osób powyżej 11 lat — bilet dorosłego: standardowy — 42 euro, z obiadem — 56 euro, premium — 65 euro, nocny — 43 euro.
 • Dostępny jest także bilet All inclusive: dziecięcy i dorosły (uprawnienia do korzystania z atrakcji bez kolejki, nieograniczone napoje i jedzenie w restauracjach i kawiarniach na terenie, szafka i ręcznik) — 151 euro.

 

Godziny otwarcia parku: od 1 maja do 31 października od 9:30 do 18:00, od 1 listopada do 30 kwietnia od 10:00 do 17:00.

Schemat parku

Ponieważ atrakcje i rozrywki zajmują dużą przestrzeń, może być trudno zorientować się na miejscu.

Aby szybko znaleźć wszystko, co najciekawsze, wcześniej zapoznaj się z planem kompleksu parkowego.

Schemat parku Siam

Wycieczki do parku Siam

Teneryfa: bilet wstępu do parku Siam «all inclusive» — od 151 euro od osoby

Zdobądź dawkę adrenaliny z całodniowym biletem do parku Siam na Teneryfie, ekscytującym parkiem tematycznym, odtwarzającym starożytne Królestwo Siamu. Skorzystaj z unikalnego pakietu usług, obejmującego obiad, napoje, ręczniki, korzystanie z szafki oraz szybki dostęp do wszystkich ekscytujących atrakcji wodnych parku.

Wejdź do parku i spędź dzień pełen rozrywki dla całej rodziny. Po drodze do parku spotkasz morskie lwy, a następnie skorzystasz z innowacyjnych atrakcji, łączących w sobie fascynującą tajemnicę Siamu z ekscytacją nowoczesnego parku tematycznego.

Wspiąć się na Wieżę Mocy, skoczyć pionowo w dół z wysokości 28 metrów przez zbiornik z rekinami, popływać w spokojnie płynącej, krętej rzece lub opalać się na słońcu, podziwiając piękne widoki na plaże z białym piaskiem. Dosiądź największej sztucznej fali na świecie, osiągającej 3 metry wysokości, i poczuj jej siłę.

Teneryfa: bilety do «Siam Park» — od 42 euro od osoby

Zdobądź dawkę adrenaliny z tym całodniowym biletem do parku Siam na Teneryfie, ekscytującym parkiem tematycznym, odtwarzającym starożytne Królestwo Siamu. Wybierz opcję z obiadem, lub pakiet premium lub luksusowy, aby zyskać niezapomniane wrażenia z wizyty w tym wyjątkowym parku tematycznym.

Na powierzchni 185 000 metrów kwadratowych parku znajdzie się rozrywka dla wszystkich członków rodziny. Każda atrakcja, oferująca unikalne wrażenia w magicznej atmosferze, łączy w sobie fascynującą tajemnicę Siamu z ekscytacją nowoczesnego parku tematycznego. Po drodze do parku zobaczysz morskie lwy.

Wspiąć się na Wieżę Mocy i zanurkować z wysokości 28 metrów, popływać krętą rzeką lub opalać się w promieniach słońca, podziwiając piękne widoki plaż z białym piaskiem.

Park Siam może poszczycić się wieloma rekordami, ale najjaśniejszym z nich jest basen fal, który wywołuje największą sztuczną falę na świecie, osiągającą 3 metry wysokości. Znajdź się na grzbiecie fali i poczuj siłę.

Teneryfa: bilet wstępu do zoo Loro Parque i parku Siam z transferem — od 93 euro od osoby

Odwiedź dwie popularne atrakcje na Teneryfie w jednej wyjątkowej cenie. Skorzystaj z transferu i wejścia do parku Loro, a także otrzymaj bilety wstępu do parku Siam bez transportu.

Podejdź bliżej do zwierząt, spędzając dzień w zoo Loro Parque. Zobacz różne gatunki ptaków, delfinów i innych zwierząt. Przejdź się po ogrodzie orchidei i obejrzyj pokazy morskich lwów, delfinów i papug. Skorzystaj z wygody transferu, który jest wliczony w cenę wycieczki.

Odwiedź park Siam, aby nacieszyć się kąpielą. Zjeżdżaj na ekscytujących zjeżdżalniach wodnych i zrelaksuj się w unikalnej atmosferze inspirowanej Tajlandią i kulturą tajską. Czeka na Ciebie radosny dzień, pełen basenów fal, spływów tratwami i rozrywek dla całej rodziny.

Może się przydać: Zobacz wszystkie wycieczki do parku Siam online, klikając w ten link

Co można zobaczyć w parku Siam

Przy wejściu do parku znajduje się amfiteatr morskich lwów. Tutaj żyją największe w Europie morskie lwy kalifornijskie. Morskie lwy bawią się i pokazują sztuczki. Niektóre z nich są przywożone stąd z parku Loro, znajdującego się w północnej części wyspy.

Wejście do parku wodnego Siam Park na Teneryfie

Wejście do Siam Parku

Ale głównym dumą twórców jest ogromny basen falowy, który uważany jest za posiadacza najwyższych sztucznych fal na świecie — do 3 metrów. To nie jest zwykły basen: znajduje się tutaj sztuczna plaża z morskimi piaskami, wyspy z roślinnością tropikalną oraz strefa wypoczynku z parasolami i leżakami do opalania.

Plaże w parku wodnym Siam

Plaża i basen z falami

Stopniowe zejście do wody pozwala wszystkim odwiedzającym, bez względu na wiek, korzystać z wody, a sam zbiornik wodny może pomieścić do 1200 osób. Ponadto, po wcześniejszym uzgodnieniu, tutaj można uprawiać surfing. Temperatura wody jest bardzo komfortowa — 24 stopnie, co nawet w upale pozwala czuć się rześko.

Plaże w parku wodnym Siam

Mini plaża w parku wodnym Siam

Chętni mogą pojeździć na falach, spróbować swoich sił jako surferzy i złapać swoją pierwszą falę na desce, korzystając z szkoły surfingu Billabong!

Główne atrakcje i rozrywki

W parku wodnym znajduje się ponad 20 atrakcji wodnych — od ekstremalnych i ekscytujących po spokojne, sprzyjające miłemu spędzeniu czasu.

Tutaj każdy odwiedzający znajdzie optymalną formę spędzania czasu i rozrywki. Atrakcje są imponujące: gigantyczne smoki, leje i całe pałace, a dla dzieci zbudowano prawdziwe «Zagubione Miasto» z wieloma zjeżdżalniami, schodami i mostami, gdzie młodzi poszukiwacze przygód poczują prawdziwe emocje i ekscytację.

Dla rodzin lub grup znajomych dostępne są prywatne bungalowy, w których znajduje się wszystko, co potrzebne do spokojnego i odosobnionego wypoczynku.

Zjeżdżalnia Smok w parku wodnym Siam

Zjeżdżalnia Smok w parku wodnym Siam

Zjeżdżalnie dzielą się ze względu na ich skomplikowanie, na: 

 • zielone (najprostsze); 
 • żółte (średnie trudności); 
 • i czerwone (najtrudniejsze).

 

Czerwone zjeżdżalnie — zdecydowanie nie dla osób o słabym żołądku. Jeśli masz problemy z układem równowagi, nawet nie zalecam do nich podchodzić.

Park wodny Siam Park oferuje odwiedzającym mnóstwo rozrywek dla każdego wieku i gustu.

Dla miłośników ekstremalnych wrażeń to prawdziwy raj, każda atrakcja stanie się niezapomnianą przygodą.

Jedną z najbardziej ekscytujących jest Kinnaree, to gigantyczna trasa z odgałęzieniami w kształcie fali lub płetwy płaszczki o długości 213 metrów. Szybką zjeżdżalnię zapewniają nadmuchiwane tratwy, na których może jednocześnie przebywać do czterech osób. Atrakcja ma ograniczenie wzrostu — nie niższe niż 1,25 m. Kinnaree dostarczy pozytywnych emocji i wprawi w podniecenie — na pewno będziesz chciał/a zjechać jeszcze raz.

Zjeżdżalnia Kinnaree w parku wodnym Siam

Zjeżdżalnia Kinnaree

Pod względem ekstremalnych wrażeń nie ustępuje jej Mekong Rapids — szeroka i kręta zjeżdżalnia, imitująca górską rzekę. Zjazd z niej odbywa się również, na 4-osobowej tratwie, dlatego przygodę można podzielić z przyjaciółmi lub dziećmi, których wzrost przekracza 1,10 m.

Prawdziwą burzę emocji wywoła atrakcja Dragon — 10-metrowa pionowa ściana i lejek, po których tratwa (pomieści do 4 osób) zjeżdża z dużą prędkością. Dodatkowej dawki adrenaliny dostarczy ogromna rzeźba smoka, patrzącego prosto na odwiedzających podczas zjazdu. Ograniczenie wzrostu na tej zjeżdżalni — nie niższe niż 1,25 m.

Atrakcja "Mekong Rapids" w parku Siam

Atrakcja Mekong Rapids

Poczuj się jak w gardle budzącego się wulkanu dzięki atrakcji o nazwie Volcano — zamknięta gigantyczna rura, po której zakrętach statek sunie z dużą prędkością, a na ścianach rury wyświetlany jest efekt laserowy, który pozwala poczuć się jak wewnątrz krateru.

Zakończenie zjazdu — potężny wybuch na zewnątrz, na otwartą część trasy i wpłynięcie do basenu. Ograniczenie wzrostu — również, od 1,25 m.

Atrakcja Volcano w parku Siam

Atrakcja Volcano

Najnowsza atrakcja parku wodnego — Singha — to kręta trasa o długości 240 metrów, posiadająca aż 6 lejowych zakrętów wzdłuż trasy. Zjeżdża się z wysokości 18 metrów, kręcąc się na zakrętach.

Gość otrzymuje nie tylko zwykły zjazd, ale całe ekstremalne przygody: otwarta rura często zmienia się w lej, który znowu wrzuca z powrotem do rury, i to aż sześć razy z rzędu.

Wraz z dużą prędkością i ostrymi zakrętami, to prawdziwe wyzwanie dla nerwów, dostępne dla gości o wzroście powyżej 1,25 m. Zjeżdżalnia wprowadza do osobnego zbiornika wodnego, otoczonego tropikalną roślinnością, co dodaje uczucia nieważkości po pokonaniu atrakcji.

Prawdopodobnie, najbardziej znaną atrakcją wodną w parku Siam jest Tower of Power. To wyzwanie dla najbardziej zdesperowanych ekstremalnych: 28 metrów wysokości i prawie pionowa otwarta trasa, która w pełni pozwala poczuć efekt swobodnego spadania.

Przybycie odbywa się w przezroczystą rurę, wokół której pływają płaszczki i rekiny. Przelatując przez rurę, gość znajduje się w basenie. Podobna atrakcja zakłada tylko pojedynczy zjazd, bez pomocy i wyłącznie dla osób powyżej 14 lat i o wzroście powyżej 1,4 m.

Adrenaliny podczas zjazdu jest ogromna i zapadnie w pamięć na całe życie. Ponadto, z platformy startowej zjeżdżalni roztacza się panoramiczny widok na cały park wodny.

Tunel w parku Siam

Przejazd przez tunel z rekinami

Dla rodzinnej rozrywki idealna będzie zjeżdżalnia Naga Racer — sześciotorowa zjeżdżalnia z kaskadami, pozwalająca na zorganizowanie drużynowych zawodów na specjalnych matach. Zwiększają one prędkość zjeżdżania i pomagają doświadczyć jeszcze większego emocjonującego przeżycia.

Atrakcja Naga Racer w parku Siam

Atrakcja Naga Racer

Jest tutaj także mini-kopia słynnego zjeżdżalni Tornado — Sawasdee. To wirująca leja, w której statek krąży kilka razy i wpada do zbiornika z wodą. Zazwyczaj jest to zbyt ekstremalne dla dzieci, ale w tym parku wodnym ta atrakcja została dostosowana także dla dzieci, dzięki mniejszym rozmiarom.

Kolejną atrakcją, ale już z dwoma lejami, jest zjeżdżalnia The Giant — gigantyczna wieża w kształcie głowy tajskiego bóstwa, z której odchodzą dwie zamknięte rury, przechodzące w duże leje.

Efekty tutaj są znacznie bardziej intensywne ze względu na ciemne rury i ogromne leje, w których odwiedzający wykonują kilka zawrotów głowy, wpadając do basenu. Można wziąć udział w ekstremalnym maratonie we dwójkę, ograniczenie wzrostu — od 1,25 m.

Zjeżdżalnia Jungle Snake — kręta trasa w kształcie gigantycznej anakondy, mająca mieszana strukturę: duża część trasy jest otwarta, można zobaczyć krajobrazy z góry, ale są także zamknięte fragmenty, które w połączeniu z dużą prędkością dodają emocji.

Zjazd odbywa się na 2-osobowych dmuchanych tratwach, co również, oznacza jazdę z dziećmi lub przyjaciółmi. Ograniczenie wzrostu — od 1,10 m.

Dla dzieci w parku wodnym stworzono obszerny kompleks wodno-zabawowy Zaginionego Miasta (Lost City). To prawdziwy oaza przygód i rozrywki: wiszące mosty, drabiny linowe, różne wodne zjeżdżalnie i spadki, beczki z wodą i wiele innych. Tutaj wszystkie dzieci będą się bawić i mieć świetną zabawę.

Kompleks zabaw wodnych Lost City w parku Siam

Kompleks zabaw wodnych Lost City

Jedzenie i zakupy

Dla niewielkich zakupów zajrzyj na Pływający Rynek, przypominający prawdziwą tajską wioskę. Tutaj możesz kupić lekkie przekąski, akcesoria plażowe i pamiątki.

Ponadto, na plaży działa sklep Billabond z wyposażeniem do surfingu.

Restauracje i kawiarnie

Food court parku wodnego składa się z pięciu restauracji i barów:

 • Dom Herbaty. Oferuje ogromny wybór najlepszych herbat, kawy i naleśników.
 • Słodki Siam, gdzie można spróbować słodyczy i wypieków, a także delektować się lodami.
 • Tajski Bar — tematyczne miejsce z przytulnymi sofami i stolikami, gdzie serwowane są pyszne napoje i oryginalne przekąski, a widok ucieszy miłośników romantyzmu.
 • Klub Plażowy, usytuowany na plaży z typową tajską architekturą. Tutaj można spróbować dań kuchni lokalnej i międzynarodowej.
 • Beach Bar zaoferuje pyszne koktajle i przekąski.
Bar w parku Siam

Beach Bar w parku wodnym Siam

Porady dotyczące wizyty w parku Siam

 1. Głównym problemem popularnych parków wodnych są kolejki. Nawet osoby, które kupiły bilety «bez kolejki», muszą stać w nich. Dlatego, planuj wizytę na cały dzień i lepiej przyjeżdżaj tuż po otwarciu.
 2. Zaraz po wejściu znajdź szatnie. Aby z nich skorzystać, musisz zapłacić za klucz do szafki. Oto ceny: klucz do małej szafki — 3 euro, do dużej — 5 euro, kaucja za klucz — 5 euro, ręcznik — 3 euro.
 3. Niektóre zjeżdżalnie są ekstremalne, więc turystom z problemami zdrowotnymi (nerwowymi, sercowo-naczyniowymi) lepiej ich unikać.
 4. Pamiętaj, że personel parku nie zaleca przynoszenia własnego jedzenia (z wyjątkiem jedzenia dla dzieci). Szczególnie uważają, aby goście nie jedli na plaży.

 

Kolejnym istotnym pytaniem jest to, co zabrać ze sobą:

 1. Po pierwsze, potrzebny jest dobry krem do opalania. Bez niego pod kanaryjskim słońcem, zwłaszcza po kąpieli, można szybko się oparzyć, nawet jesienią. Ale w, razie potrzeby, krem można kupić na miejscu.
 2. Po drugie, przyda się zapasowy strój kąpielowy i dodatkowe ręcznik. Po kąpieli miło jest przebrać się na suchy strój, a ręcznik ogrzeje w chłodną pogodę.
 3. Jeśli chodzi o obuwie, zaleca się noszenie silikonowych klapków, które pewnie trzymają się na stopach. W nich wygodnie jest chodzić po parku wodnym i jeździć na zjeżdżalniach.
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

PRZYDATNE USŁUGI W JĘZYKU POLSKIM, Z KTÓRYCH REGULARNIE KORZYSTAM PODCZAS MOICH PODRÓŻY

 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Wynajem samochodu w Hiszpanii: Discovercars, Economybookings oraz AutoEurope
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Hiszpanii: Ektatraveling
 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Bilety na prom, autobus, samolot, pociąg w Hiszpanii 12go
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)

O AUTORZE

Dobrze widzieć Cię na mojej stronie!

Mam nadzieję, że informacje, którymi się tu dzielę, przydadzą się Wam, bo uwielbiam nie tylko podróżować, ale także dzielić się własnymi doświadczeniami i odkryciami.

Wład Rozhkov

marketingowiec, podróżnik